31.07.2020 12:47

Domino z kamienkov

Mamina – Dieťa

 

Niekedy musíme improvizovať. Sú situácie, ktoré otestujú našu operatívnosť a fantáziu. Aj detailne organizovaný rodinný výlet do prírody pod stanom alebo na chatu kamaráta sa nemusí zaobísť bez chybičiek. Možno sa zabalili všetky náhradné tričká i uteráky, ale zabudlo sa na karty č inú spoločenskú hru. Máme dobrú správu, domino si môžeme urobiť z kamienkov, ktorých je v prírode pri potoku nadostač.

Najlepšie, ak výrobou poveriť samotné deti. Najprv musia nájsť dostatočný počet kamienkov približne rovnakej veľkosti, ktoré treba umyť, zbaviť hliny a nechať na slnku vysušiť. Potom sa odporúča dať priestor fantázii a šikovnosti školákov, aby pokreslili farbami alebo hrubšími fixkami rôzne motívy, či už kvietky, rybky, vtáčiky, ovocie alebo lienky, vždy po dvoch rozdelených čiernou čiarou a v rôznych kombináciách. Čím viacej hráčov, tým viac hracích kamienkov je potrebné pomaľovať. Rovnako sa však môžu označiť aj bodkami od 1 po 6 ako pri klasickom domine. Takto sa aj menšie deti budú názorne učiť zratúvať body. Vcelku dobrý nápad, ktorý splní dve funkcie. Najprv tvorivú a neskôr hravú.

TIP: Ak máte po ruke priesvitný lak na nechty alebo iný podobný prípravok, môžete ním pre lepšiu manipulácie kresbičky pretrieť, aby sa nezotierala farba. Najlepšie je však použiť farby na kamene.

 

redakcia Doma a Rada: FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada