22.05.2016 20:54

Domáce párty sú stále viac trendy

Harmónia – Stolovanie a etiketa

 

Ľudia stále viac preferujú stretávanie sa s priateľmi alebo rodinou v pohodlí domova namiesto chodenia po baroch a reštauráciách. Aké zvyklosti panujú u mladej generácii, prezradil zaujímavý prieskum.

Preukázal, že najčastejšie organizujeme párty pri príležitosti oslavy narodenín, s rodinou a priateľmi alebo len tak s účelom zabaviť sa a zrelaxovať po pracovnom týždni. Až 72 % opýtaných sa zúčastňuje na domácej párty aspoň raz za mesiac. Naopak, s organizáciou párty si dá námahu len 50 %, a to približne raz za štvrť roka. Párty sa zúčastňuje prevažne jedna partia, pričom žiadna dobrá párty sa nezaobíde bez tvrdého alkoholu a nealko nápojov. Respondenti tiež uviedli, že ideálnym obdobím na párty je práve leto, keď je vonku príjemné počasie. Najvyťaženejším dňom, kedy máme chuť sa zabávať, je piatok a sobota. Dôvod je prozaický – na druhý deň nás väčšinou nečakajú žiadne pracovné povinnosti. Zároveň máme dostatok času si po dobrej párty odpočinúť pred začiatkom ďalšieho týždňa.

 

Ako vyzerá súkromná párty u dvadsiatnikov

Ak máte 18 až 30 rokov, pravdepodobne nebudete potrebovať na zvolanie párty nejaký špeciálny dôvod, zabávať sa viete „len tak“. Pozvánku zrejme dostanete 1 – 2 dni vopred prostredníctvom Facebooku, a to v skupinovej správe alebo ako pozvánku na súkromnú udalosť. Od hostiteľa sa neočakávajú žiadne veľké prípravy, často stačí, že poskytne priestor. Občerstvenie a alkohol si hostia väčšinou prinesú so sebou. Okrem spoločnosti dobrých priateľov nesmie chýbať hudba či spoločenské hry. Ak máte potomkov, nechajte ich radšej doma a vybavte pre nich aj opatrovateľku na celú noc. Z týchto party sa totiž pred raňajkami domov nechodí.

 

Vitajte na zábave skúsených tridsiatnikov

Tridsiatnici potrebujú na prípravu párty viac času. Kým pre dvadsiatnikov je ideálnym párty dňom piatok, spoločnosti chtiví tridsiatnici vás s najväčšou pravdepodobnosťou pozvú k sebe v sobotu. Zrelší priatelia už totiž vedia, že na prázdny žalúdok sa piť nemá a od hostiteľa očakávajú kompletný catering s dostatkom jedla, ideálne servírovanú večeru. K nej budú popíjať nápoje s menším obsahom alkoholu, zväčša víno či pivo. Tvrdý alkohol prichádza na rad až neskôr. Možno vás prekvapí, že tridsiatnici sa párty zúčastňujú či nejakú pripravujú oveľa častejšie ako mladšia generácia. Je to tým, že ich priatelia pochádzajú z viacerých skupín a tridsiatnici majú vo zvyku stretávať sa s každou zvlášť a navyše pravidelne. Komplikovanejšie je to však s organizáciou. Termín sa hľadá vo vyťaženom programe hostí náročnejšie, preto pozvánku dostanete v poriadnom predstihu, pravdepodobne mailom alebo telefonicky. Ako hosť zabodujete, ak na párty prinesiete fľašku kvalitného alkoholu, najčastejšie vína a drobnú pozornosť pre domácu paniu. Zvyšok hostia nechávajú plne v kompetencii domácich. Tí si nemusia robiť starosti s ubytovaním, hostia po párty odchádzajú domov.

Partyhaus – dobrý priestor pre domácu oslavu

Kvalitatívna časť prieskumu poukázala na fakt, že len jeden z desiatich respondentov párty vôbec neusporadúva a ani sa ich nezúčastňuje. Najčastejším dôvodom bol chýbajúci priestor, ktorý bol na tento druh relaxu vhodný. Práve pre tých, ktorí nemajú možnosť usporiadať svoju párty doma alebo nechcú mať s prípravou zbytočné starosti, je riešením Metaxa Partyhaus. Prenosný kontajner s veľkosťou 33 m2 premenila značka Metaxa na párty obývačku pre 10 hostí, v ktorej je všetko potrebné pre dokonalú domácu párty. Bar, sedenie, toaleta, chladnička či stereo. Pripravené sú dokonca playlisty s párty hudbou či spoločenské hry. Metaxa sa postará aj o chutný catering a plný bar vhodný na prípravu výborných drinkov. Na pohodlie a bezpečnosť bude dohliadať SBS služba, ktorá sa počas celej párty zdržiava v okolí Partyhausu. Metaxa Partyhaus bude umiestnený na Kamennom námestí v Bratislave od mája do septembra 2016 a objednať si ho je možné na webovej stránke www.partyhaus.sk.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada