15.10.2012 19:35

Dizajn s rodokmeňom

Harmónia – Aktuality

 

Sú isté štýly, ktoré sa nám vytratia rýchlo z pamäti. A potom sú aj také, ktoré svojím charakteristickým duchom zanechajú v podvedomí výraznú stopu. K podobnému rodu patrí aj štýlový a pritom ľahko stráviteľný nábytok a bytové doplnky značky Flamant. Keď vkĺznete do atmosféry tohto typu zariadenia, cítite sa okamžite ako doma. A najradšej by ste si na veľkom stole rozložili svoje písomnosti a z pohodlnej sedačky sa vám vôbec nechce vstať.

 

Teplo domova a rodinné tradície, to je základný leitmotív tvorcov známej belgickej značky. Zakladatelia firmy bratia Flamantovci dostali v sedemdesiatych rokoch minulého storočia výborný nápad – ponúknuť zákazníkom nábytok, ktorý je síce úplne nový, ale nechýba mu patina minulosti. Veď komu by sa nepáčila novučičká profesionálne vypracovaná komoda, ktorá vyzerá ako kus nábytku zo spálne francúzskeho vikomta, alebo originálny stolík v retro štýle čerstvo vyrobený z masívneho dreva.

Pocit, že už v samotnej v predajni Flamant sa pre útulnosť cítite skoro ako doma, je výsledkom súhry viacerých momentov. Prvým je tím dizajnerov, ktorí podľa pôvodných solitérov rôznych období a štýlov navrhujú kusy nábytku a zároveň aj kolekcie vhodných dekoratívnych interiérových prvkov dotvárajúcich esteticky príťažlivú a zároveň domácky pôsobiacu atmosféru. Druhým je filozofia realizácie výrobkov, ktorá nie je postavená na fabrickej výrobe, ale na spolupráci s majstrami remesla stolárskeho. Vznikajú preto v malých dielničkách v rôznych mestách celej Európy ako absolútne originály. A dôležitou je aj marketingová filozofia firmy.

Nápad venovať sa „reinterpretácii“ starožitného nábytku a dekoratívnych prvkov sa totiž napokon ukázalo byť výbornou obchodnou stratégiou. Záujem o jedinečné kúsky interiérového zariadenia stúpal, takže v roku 1988, desať rokov po vzniku myšlienky, si firma otvorila vlastný stánok v obchodnom dome Innovation Brussels a o šesť rokov neskôr prestrihávali jej majitelia pásku na prvom Flamant obchode v Antverpách. A postupne vznikali ďalšie aj v iných belgických mestách, ale i v Paríži, v Taliansku a v Nemecku. Najnovšie majú podobnú špeciálnu predajňu k dispozícii aj slovenskí zákazníci, konkrétne v obchodnom dome Cubicon v Bratislave. Je to príležitosť zariadiť si interiér nábytkom, v akom, mimochodom, býva aj belgická kráľovská rodina. Tá firme Flamant v roku 2007 udelila ocenenie Royal Warrant, ktoré je zárukou kvality a vysokej úrovne výrobkov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada