21.12.2017 13:20

Deťom pre chuť

Mamina – Dieťa

 

Aj vy patríte k rodičom, ktorí počas rodinného stolovania bojujú s neochotou malých zjesť obsah taniera? Niektoré úplne odmietajú chutnú váru pripravenú pre celú rodinu, iní sa v tom donekonečna vŕtajú vidličkou. Asi sa už v minulosti urobila kdesi chyba, na konzumácii trvať a nedať im napokon nejakú sladkosť. Skúste však komplikované obdobie vzdoru preklenúť s trochou fantázie. Jednoducho pripravte vášmu škôlkarovi večeru, ktoré ho už vizuálne zaujme a bude ho tak viac motivovať. 

Dobrým materiálom na podobné pokusy sú palacinky a lievance, ktoré sa dajú prekladať, krájať a rôzne kombinovať. Ak pridáte ďalšie prílohy, môžete vytvoriť napríklad obrázok hlavy psíka. Teraz na Vianoce sa ponúkajú typické sviatočné motívy. S pomocou cukríkov marshmallow  a malých ovocných bobúľ (čučoriedky a ríbezle, ktoré dnes dostaneme aj v zime) vymodelujte vianočný stromček. A rovnako vyčarujte soba, ktorý privezie so dedom Mrázom darčeky.

Podobne môžete uvažovať aj pri príprave vianočného pečiva, keď na zlepovaných hviezdičkách urobíte pri zdobení typickú tvár Santa Clausa s bielou bradou. Hoci tieto dobroty by mali skončiť v brušku vašich detí aj bezo podobnej imidžovej podpory.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada