26.10.2015 16:40

Deti navrhujú hračky

Aktuality

 

Predstavte si, že dieťa navrhne dizajn hračky a návrh sa premení na skutočnosť. Ako hotový výrobok sa napokon začne predávať v obchodných domoch po celom svete a z výťažku sa podporia deti žijúce v chudobných podmienkach. To nie je už iba projekt v štádiu myšlienky, to je realita a dokonca s tradíciou.

Filantropická nadácia IKEA Foundation v spolupráci s organizáciami UNICEF a Save the Children realizuje Kampaň plyšových hračiek už po 13-krát s cieľom umožniť chudobným deťom viac príležitostí pre lepšiu budúcnosť. Cieľom tohtoročnej kampane je vytvoriť svet, v ktorom aj deti z najchudobnejších krajín získajú viac príležitostí kvalitne sa vzdelávať. Preto za každú plyšovú hračku alebo knižku pre deti, ktorú od 25. októbra do 26. decembra 2015 zakúpite v obchodnom dome IKEA, venuje nadácia jedno euro organizáciám UNICEF a Save the Children.

Minulý rok mali deti zákazníkov obchodných domov IKEA možnosť zúčastniť sa zaujímavej súťaže. Ich úlohou bolo nakresliť svoju vysnívanú plyšovú hračku. Porota vybrala spomedzi tisícok krásnych návrhov 10 víťazných, ktoré sa stali podkladom pre tvorbu kolekcie s názvom Sagoskatt. „Plyšové hračky z tejto kampane sú naozaj milé a nápadité, no majú pre nás aj hlbší význam. Vďaka výťažku z každej hračky takto pomáhajú deti deťom pri budovanú lepšej a krajšej budúcnosti,“ hovorí Bodil Fritjofsson, Product Developer, IKEA Švédsko. 

Za 12 rokov sa vďaka Kampani plyšových hračiek pre vzdelanie vyzbieralo takmer 77 miliónov eur, ktoré pomohli viac ako 11 miliónom detí prostredníctvom 99 projektov v 46 krajinách sveta. „Chudobu porazíme, iba ak bude pre nás vzdelávanie všetkých detí prioritou. V prvom rade musíme investovať do kvalitného vzdelania pre dievčatá, deti so zdravotným postihnutím a deti z menšinových komunít. Žiadne dieťa by nemalo zostať v úzadí,“ povedal Per Heggenes, CEO IKEA Foundation.

Aj tento rok sa bude konať súťaž v kreslení, na ktorej deti budú mať príležitosť navrhnúť plyšovú hračku pre dobrú vec. Pre malých dizajnérov s hlavou plnou nápadov je určený workshop, ktorý bude prebiehať v obchodnom dome IKEA v Bratislave od 5. do 7. 11. 2015 od 10.00 do 20.00 h.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada