26.11.2019 16:19

Deti môžu spoznávať slovenské zvieratká

Mamina - Dieťa

 

Zvieratá Slovenska je unikátna knižka slovenských autorov Mariany a Matúša Hyžných určená nielen deťom, ale celej rodine. Predstavuje päťdesiat druhov zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka množstvo takých zaujímavostí z ich života, o akých ste možno ani netušili.

Je to krásna knižka, ktorá pomáha prebúdzať v deťati záujem zvieratá a o prírodu vôbec. Zoznámite sa s tými najzaujímavejšími zvieratami, s akými sa môžete stretnúť na potulkách po okolí svojho domova, či už sa vyberiete na prechádzku lesom, k jazeru, do hôr alebo budete križovať lúky a doliny. Poznatky o zvieratách sú prehľadne usporiadané podľa prostredí, v ktorých žijú, a krásne ilustrácie Mareka Mertinka verne zachytávajú podobu zvierat a zároveň sú aj pohľadom do prostredia, v ktorom žijú.

Slovensko skrýva množstvo pokladov

Táto knižka, určená naozaj celej rodine, predstavuje päťdesiat zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka mnohé také zaujímavosti z ich života, o akých zväčša ani netušíme. Čitatelia sa okrem iného dozvedia , že vlk je plachý a opatrný a ľudom sa zďaleka vyhýba, vretenica severná je jediný jedovatý had žijúci na Slovensku, medveď nemení výraz tváre, preto je veľmi ťažké odhadnúť, akú má práve náladu, bociany biele sú si verné až za hrob, a keď jeden zahynie, druhý si väčšinou nehľadá ďalšieho partnera a do konca života ostane sám a môže dokonca „od žiaľu“ uhynúť, kamzík doskočí do výšky dva metre a do diaľky šesť metrov. Vedeli ste, že vlk je plachý a opatrný a ľudom sa zďaleka vyhýba? Že vretenica severná je jediný jedovatý had žijúci na Slovensku? A že medveď nemení výraz tváre, preto je veľmi ťažké odhadnúť, akú má práve náladu?

V knižke Zvieratá Slovenska sa dozviete aj to, že jeleň je korunovaným kráľom lesa, a preto ho lepšie spoznáte hneď na prvých stránkach. A lesom sa to všetko iba začína! Nasleduje pútava a dobrodružná výprava naprieč ďalšími prírodnými prostrediami nášho krásneho Slovenska. Prejdete cez lúky, polia a stepi, čarokrásnymi údoliami až k jazerám, potokom a mokradiam. A špecifické druhy rozmanitej slovenskej fauny spoznáte dokonca aj vo vrchoch a na skalnatých bralách! Vďaka knižke Zvieratá Slovenska nezabudnete mať oči vždy otvorené a usilovať sa chrániť našu vzácnu prírodu a druhy zvierat.

Knižka Zvieratá Slovenska vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri. Viac na www.fortunalibri.sk.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív, www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada