05.02.2019 15:31

Cukor v domácnosti

Domácnosť – Upratovanie a domácnosť

 

Cukor je síce zdrojom energie, ale aj dôvodom ukladania tuku na našom tele. Okrem negatívneho vplyvu na našu hmotnosť je však sladká prísada do kávy použiteľná aj inak.

  • Ak pridáme do uzavretej nádoby s pečivom, chlebom či koláčom pár kociek cukru, pečené výrobky z múky zostanú dlhšie čerstvé.
  • Cukor je aj dobrou výživou pre kvety vo váze. Vďaka pár lyžičiek cukru a lyžice octu sa z ich krásy nebudeme tešiť tak krátko ako zvyčajne.
  • Kašička z vody a cukru pomôže odstrániť škvrny trávy na oblečení. Zmes nanesieme na zašpinené miesto a necháme dve hodiny pôsobiť.
  • Pasta z práškového cukru a olivového oleja zase zneškodní farebné fľaky na prstoch po manipulácii s mrkvou alebo novými orechmi. Stačí si ju rozotrieť po rukách. Podobná procedúra má aj iný účinok – výborne zregeneruje pokožku.
  • Ak nás obťažujú muchy a iný lietajúci hmyz, môžeme si uvariť sirup z vody a cukru v pomere 1:2. Po vychladnutí ho dajme do misky a položme na okenný parapet. Bude pre všetku lietajúcu háveď sladkým lákadlom.

 

Drobná rada..

... stará ako naše babičky. Keď si nabudúce popálime jazyk horúcim čajom alebo omáčkou, skúsme si naň položiť kocku cukru a chvíľu ju pocmúľať.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada