26.11.2021 16:30

Čo s našou krásou v zime

Zdravie a krása - Domáca kozmetika

 

Najväčším problémom v zimnom období v súvislosti s pleťou, je častý prechod z prekúrených interiérov do mrazivého exteriéru alebo naopak. Pleť je počas chladných mesiacov vystavená veľkej záťaži, ktorú by sme mali vykompenzovať dôslednejšou starostlivosťou.

 

  • V prvom rade nezabúdajme na kvalitný pitný režim napriek tomu, že sa nám tekutín nežiada toľko ako v letných týždňoch. Najvhodnejšie sú minerálne vody a čaje, či už bylinkový, ovocný alebo zelený. Tekutiny zvlhčujú vnútorné prostredie organizmu a zároveň pomáhajú vyplavovať škodlivé látky z tela von, to všetko pleti prospieva.
  • Nepriateľom kvality našej pleti je suchý vzduch typický pre vykúrené miestnosti. Mazové žľazy vtedy vylučujú menej tukov a pleť sa vysušuje, čím sa stáva menej elastickou. Preto by sme mali aj v zime pravidelne vetrať, v interiéri umiestniť čo najviac živých rastlín v kvetináčoch a dôležité je aj vzduch zvlhčovať elektrickými zvlhčovačmi alebo minimálne keramickými nádobami naplnenými vodou, ktoré pripevníme na radiátor.
  • Pozor si treba dávať pri používaní hydratačných krémov s vysokým obsahom vody, ktorá v mrazivom počasí podporuje tvorbu popraskaných červených žiliek. Podobné používame preto len v noci, cez deň si doprajeme mastnejšie krémy. Čistiace mlieko by nemalo obsahovať alkohol, pretože ten pleť tiež vysušuje. Pre regeneráciu pleti siahajme po hydratačnej maske častejšie ako vo zvyšok roka.
  • Čiastočnú ochranu pred mrazom zabezpečí aj kvalitný mejkap.
  • Pri pobyte na horách sa natrieme opaľovacím prostriedkom s ochranným faktorom aspoň 15, ktorý zabraňuje starnutiu pleti a tvorbe vrások. Žiarivo biely sneh a prudké slnko môže ublížiť nášmu zraku, preto si na pobyt na horách pribalíme do batožiny slnečné okuliare.
  • Pred chladom chránime aj pery mastnejším rúžom alebo balzamom s obsahom včelieho vosku.
  • V zimných mesiacoch trpia aj naše ruky, ktoré treba natierať výživným krémom alebo mandľovým olejom.
  • Zimné čiapky a časté prechody z vlhkého a mrazivého prostredia do prekúrenej miestnosti i fénovanie horúcom vzduchom dokážu vlasy zničiť. My sa však vieme účinne brániť. Stačí si ich umývať šampónom s obsahom heny, medu alebo morských rias a posilňovať ich raz týždenne hydratačnou maskou. Požívanie lakov radšej zredukujme, tento pomocník sa pri kontakte so snehom stáva naším nepriateľom. Vlasy zlepí tak, že sa nedajú rozčesať. Je múdrejšie používať častejšie kondicionéry, penové tužidlá a gély s obsahom vitamínov a proteínov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.publicdomainpictures.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada