22.05.2015 11:02

Čerstvé maslo aj bez gazdovstva

Varenie – Rady z kuchyne

 

Nepotrebujeme mať vlastné hospodárstvo so statkom a čerstvo nadojené mlieko, z ktorého pripravíme domáce maslo. Priblížiť sa k podobne lákavej súčasti raňajok môžeme aj alternatívou zo šľahačky. Potrebujeme k tomu iba mixér a pár ingrediencií na dochutenie.

 

Treba si kúpiť dve smotany na šľahanie s vyšším obsahom tuku (asi 400 ml). Smotanu vylejeme do misky a ponorným mixérom vyšľaháme. V činnosti pokračujeme, kým sa nezačne zrážať maslo a oddeľovať sa od cmaru (česky podmáslí), ktorý môžeme použiť pri príprave cesta na chlieb alebo aj vypiť, je zdravý. Keď je maslo dostatočne husté, tak ho z tekutiny vyberieme a na lopáriku chvíľu hnetieme. Snažíme sa z neho dostať všetky bublinky s tekutinou. Potom ho znovu premixujeme a celý proces s miesením a následne mixovaním opakujeme ešte dvakrát, aby sme tuk úplne zbavili cmaru.

Napokon zostáva maslo len posoliť a zmiešať ho s trochou korenia a bylinkami podľa vlastného výberu. Podobnú tukovú bombu si pre výnimočnejší kulinársky zážitok môžeme dovoliť aspoň občas.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.everystockphoto.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada