15.09.2021 20:38

Bývanie v odraze zrkadiel

Harmónia – Ideálny priestor

 

Zrkadlo je dôležitým prvkom interiéru. Nemá však iba funkciu odrazu nášho obrazu. Pomáha miestnosti skrášliť a dokonca zmeniť charakter prostredia či priestor vizuálne zväčšiť. Priblížme si, ako vníma tento interiérový prvok uznávaná filozofia feng šuej, ktorá pri zariaďovaní zohľadňuje psychologické aspekty a vytváranie podmienok pre pohodové bývanie a dosahovanie rovnováhy a súladu. Ako charakterizuje zrkadlo vo vzťahu k interiéru a aké sú jej odporúčania?

  • Zrkadlá prostredie dynamizujú a pomáhajú v domácnosti presmerovať energiu tým, že odrážajú povrchy, menia smer energií i svetla.
  • Nemali by sa vešať na steny priamo oproti dverám alebo oknu a hlavne nie oproti iným zrkadlám, čo vytvára napätú atmosféru.
  • Tabu by mali byť aj v spálni, pretože v tejto miestnosti sa skôr očakáva pokoj a harmónia. Špeciálne by sa v zrkadle nemala odrážať posteľ, pretože to pôsobí rušivo. V takom prípade ho treba zakryť textíliou.
  • Harmóniu narúša aj niekoľko malých zrkadiel, ktoré obraz rozkladajú. Lepšie je jedno väčšie zrkadlo.
  • Zrkadlá treba umiestňovať najmä v menšom, tmavom alebo úzkom priestore, aby ho opticky zväčšili a zosvetlili odrazom svetla. Ideálom je, ak plocha odráža denné svetlo.
  • Dávať pozor treba aj na predmety, ktoré zrkadlo odráža. Pozitívnejšia je pekná váza s čerstvými kvetmi než neusporiadaná knižnica s rozhádzanými publikáciami a množstvom papierov.
  • Ak pri práci sedíme tvárou k stene, treba si na ňu pripevniť zrkadlo, v odraze ktorého vidíme priestor za sebou, najlepšie ak sú z bočného pohľadu viditeľné aj dvere alebo okno pracovne.
  • Opačne v predsieni by zrkadlo nemalo nikdy odrážať vchodové dvere, pretože takto vracia späť energiu, ktorá vchádza po ich otvorení.
  • Dôležitý je aj tvar. Vhodnejšie sú oválne alebo guľaté zrkadlá než hranaté, ktorých rohy vytvárajú negatívnu energiu a tá môže byť zdrojom duševnej nepohody alebo i zdravotných problémov.

 

Poznámka:

Podmienkou pre odraz a šírenie pozitívnej energie je čistota zrkadla, treba ho pravidelne zbavovať prachu a leštiť.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada