11.03.2018 09:49

Aranžmány skorej jari

Zelený domov – Pestujeme rastliny

 

Príroda je zázrakom. A kvety jej korunou. Preto akýkoľvek zástupca aj z rodu skromnejších je dôstojným dekoratívnym prvkom. Platí to aj pre rastlinky, ktoré kvitnú na začiatku jari.

Ak sa chceme znovu potešiť zeleňou po zimných mesiacoch a nestačí nám už všade prítomná tráva a puky na stromoch a kríkoch, môžeme si pripraviť aranžmány s vysadenými primulkami alebo sirôtkami či fialkami. Všetko nežné kvietky, ktoré však potešia svojou sviežosťou a najmä farebnosťou. Pretože primulky sa ponúkajú v bielej, žltej, fialovo-modrej, červenej, ale aj bielo-ružovej či broskyňovej farbe. Sirôtky si môžeme vyberať v klasickom tmavofialovom odtieni, ale čarovné sú práve dvojfarebné v kombinácii biela a fialová, fialová a žltá či bordová a žltá.

 

Pre sadenie týchto rastliniek treba využívať rôzne typy nádob, ktoré zvýraznia ich krásu. Hodia sa klasické črepníky vložené do vypletaných košíkov rôznych tvarov, keramické kvetináče vrátane tých s historickou patinou, nerezové vedierka, staré a štylizované nádoby dekorované servítkovou technikou. Drevené debničky a plechové lavóry sú ideálne na balkón, terasu či podobný priestor. Vo väčších môžeme vysadiť viacej druhov kvetov kvitnúcich v prvej dekáde jari a pridať aj tulipány alebo narcisy. Ponúkame pár inšpirácií.

 

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada