20.07.2021 16:07

Ako nestráviť dovolenku v hotelovej izbe

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu

 

Každý to pozná. Ten úžasný pocit, keď sa blížime k vysnívanému miestu dovolenky a my sa nevieme dočkať všetkých radostí, ktoré si budeme užívať. Slnko, more, miestne špeciality, fakultatívne výlety.... Všetko to sa napokon aj deje. Až kým nám škrt cez rozpočet neurobí zdravotná komplikácia.

S tráviacimi ťažkosťami sa potrápili už mnohí dovolenkári. Najmä, ak zamierili do exotickejších krajín severnej Afriky, Ázie, Južnej i Strednej Ameriky a Karibiku. A ak mali správne lieky a šťastie, bolesti brucha a hnačka netrvali dlhšie ako deň či dva. Niekomu sa však tak rýchlo nepodarí dostať do normálu a napokon má pokazenú väčšiu časť pobytu pri mori. Nejde o žiadnu záhadu, chyby, za ktoré sa vždy platí, sa vlastne opakujú. Ako sa čo najskôr prepracovať k tráviacim problémom, ktorých pôvodom býva najčastejšie bakteriálna infekcia? V prípade, že budete dodržiavať naše „odporúčania“, garantujeme super rýchly nástup problémov, pre ktoré uviaznete na istý čas na izbe a hlavne v priľahlých sociálnych priestoroch.

  • Neumývajte si vôbec ruky, nerobte tak ani po použití toalety, ani keď sa chystáte jesť pizzu rukami.
  • Pokojne si doprajte šaláty s dressingami pripravenými na majonézovej báze.
  • Konzumujte výhradne grilované polosurové mäsá alebo jedlá bez akejkoľvek tepelnej úpravy, akým je povestné sushi zo surovej ryby.
  • Siahajte bez obmedzenia po exotických potravinách i ovocí (hoci nepoumývanom či neošúpanom).
  • Pochutnávajte si tak často, ako uznáte za vhodné, na jedlách pripravených pouličnými predajcami alebo na zmrzline zo stánku, zbytočné kupovať drahé nanuky.
  • Napite sa vody z akéhokoľvek zdroja, načo by ste zaťažovali dovolenkový rozpočet nákupom balenej minerálnej vody.
  • Podobne sa správajte pri čistení zubov a vyplachovaní úst.
  • Denne haste smäd dobre vychladenými nápojmi, aj keď nepoznáte zdroj vody, z ktorých bol pripravený ľad.

Všetky tieto rady treba vnímať ako recesiu a správať sa, samozrejme, presne naopak!

 

Poznámka:

Obzvlášť opatrní by mali byť starší ľudia alebo chronickí pacienti s oslabeným imunitným systémom a tiež rodičia malých detí, ktorých organizmus môže mať vôbec problém preladiť sa na iné klimatické podmienky, nehovoriac o náhlej i keď dočasnej zmene stravovania.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada