30.01.2019 09:44

Ako kupovať parfum

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Blíži sa Valentín a mnohí muži uvažujú o vhodnom darčeku. K atraktívnym patrí určite parfum. Problémom je však samotný výber. Ak zamilovaný nepozná obľúbenú značku svojej partnerky, je vysoko pravdepodobné, že nezvolí vhodnú vôňu.

 

Kúpa parfumu alebo toaletnej vody je vlastne intímnou záležitosťou. Naše čuchové bunky vnímajú vône rozlične. To čo niekto cíti ako božskú arómu, druhý by vo svojej blízkosti neakceptoval. Preto by mal každý svoju vôňu zvoliť sám. Pri hľadaní je dôležité dodržať správny postup aplikácie, pretože iba otvoriť flakón a privoňať k parfumu nestačí. Radšej venujme tejto fáze viac času, aby sme neboli napokon sklamené. Kvapku parfumu treba aplikovať na vnútornú stranu zápästia v mieste, kde si meriame tep, a vône otestujeme. Potom počkáme 3 minúty a overíme si, či nám aróma stále vyhovuje. Pre získanie stopercentnej istoty je lepšie sa ísť na 20 minút prejsť, aby parfum úplne splynul s pokožkou. A ak názor nezmeníme a vzorka nám stále vonia, vrátime sa do predajne a vytiahneme kreditku. Alebo tak urobí náš partner.

 

Odborníci tvrdia, že ....

  • .... tmavovláskam svedčia ťažšie vône, v ktorých dominuje ambra, cibet, pižmo a ruža
  • .... plavovlásky s bledou pleťou by sa mali orientovať na ľahké kvetinové vône
  • .... k červenovláskam sa hodia najviac parfumy s trpkastou a korenistou arómou

 

TIP: Lepšie je kupovať menšie balenie, lebo parfum časom stmavne, ale ani prázdny flakón nevyhadzujme, poslúži v poličke s bielizňou.

Poznámka:

Parfum pri používaní nanášame vždy na miesta, kde pulzuje krv – na zápästie, na spánky, na krk a na lakťové jamky. No aj na vlasy, ktoré svojím prirodzeným pohybom rozptyľujú vôňu do okolia.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada