02.06.2012 12:52

Ako chutí GURMÁN FEST

Aktuality

 

Bratislavská Medická záhrada sa už čoskoro otvorí najväčšiemu gastronomickému sviatku na Slovensku. Šéfkuchári vymenia na tri dni svoje sofistikované kuchyne v interhoteloch za improvizované priestory v teréne, aby sprostredkovali návštevníkom výnimočné chute majstrov varešky. Tí si v dňoch 15. až 17. júna určite prídu na svoje. Nemusia prekonávať žiadne bariéry, iba svoju pohodlnosť, vstup je voľný pre všetkých.

 

V rámci akcie GURMÁN FEST Bratislava sa prezentujú viaceré kvalitné reštaurácie, ktorých úroveň garantujú gastronomické osobnosti nielen zo Slovenska, ale aj z iných krajín sveta. Okrem šéfkuchárov budú svoje umenie zviditeľňovať aj barmani, baristi, someliéri a vinári. Organizátorom i odborným garantom podujatia je spoločnosť Gurman club, ktorá iniciovala aj odborné hodnotenie kvality slovenských reštaurácií či šéfkuchárov a venuje sa tiež vzdelávaniu kuchárov, ale i amatérov v Škole varenia pre gurmánov. A na festivale výnimočných chutí sa aktuálne budú učiť všetci, ktorí sem zavítajú. Objavovať nové prvky v oblasti dobrého jedla, správnej konzumácie a vhodného stolovania môžeme celý život, pretože sféra chutného stravovania je neskutočne rozsiahla a navyše schopná absorbovať aj skúsenosti cudzích kuchýň z celého sveta.

 

A čo všetko na trojdňovom gurmánskom podujatí môžete zažiť?

  • ochutnať mäsové i vegetariánske jedlá od renomovaných a ocenených kuchárov a degustovať nápoje výborných značiek, či už piva, sektu alebo vína
  • absolvovať kurzy pod vareškou vynikajúcich šéfkuchárov
  • sledovať majstrovstvo cukrárov
  • dostať radu od odborníkov gastronómie
  • zapojiť sa do zaujímavých súťaží o ceny
  • vidieť piecť palacinky novinárov a variť džem starostov
  • zúčastniť sa niekoľkých autogramiád autorov kuchárskych kníh 
  • vypočuť si koncerty hudobných skupín

 

V piatok a v sobotu začína GURMÁN FEST o 12. hodine a končí o 22. hodine, v nedeľu začne už o 11. hodine a brána tohtoročného 4. ročníka sa úplne zavrie o 20. hodine večer.

 

redakcia doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada