26.05.2014 16:58

Aj vás trápia strie?

Mamina – Som tehotná

 

Pribúdajúcimi mesiacmi i kilami sleduje nastávajúca mamička zmeny na svojom tele. A občas s pocitom malého zúfalstva. Alebo i väčšieho. Najmä ak objaví trhlinky, ktoré môžu predstavovať nezvratné poškodenie pokožky.

 

Strie bývajú problémom aj pre mužov, no častejšie pre ženy, ktoré menia dosť dramaticky svoju hmotnostnú kategóriu. Všetky, ktoré najprv veľmi priberú a potom so sebazaprením schudnú, ale najaktuálnejšími kandidátkami sú ženy v období tehotenstva. Strie sa najviac tvoria na bruchu, bokoch, stehnách, zadku a prsiach, teda tam, kde sa žena zvykne zaguľatiť najviac. No zvyknú sa robiť aj na vnútorných stranách paží a pod kolenami. Ako vždy, aj v tomto prípade platí, že lepšie je problém riešiť preventívne a starať sa o pokožku skôr, ako ich spozorujeme. Keď sa v podkožných vrstvách vytvoria červené jazvičky rôznej hrúbky, máme totiž už celoživotný estetický i zdravotný problém. Aj keď po pôrode trhlinky zblednú a čiastočne sa stratia, neskôr budú aj pri menšom pribratí opäť viditeľné. Najviac sa osvedčila prevencia. Čo všetko vlastne môže mamička proti tvorbe strií urobiť?

  • Počas sprchovania kefou masírovať inkriminované miesta, aby bola pokožka lepšie prekrvená.
  • Prekrvenie dosahovať aj striedaním teplej a studenej sprchy.
  • Raz týždenne si dopriať peeling tela pomocou oleja zmiešaného so soľou, ktoré pomôže odstrániť suchú vrstvu kože a zlepší jej pružnosť a odolnosť.
  • Na problematické oblasti nanášať hydratačné mlieka a krémy, výborné sú aj prípravky proti celulitíde.
  • Používať špeciálny krém na prevenciu proti tvorbe jazvičiek, ktorý dostať v lekárni.
  • Venovať sa pohybu, výborná je dlhšia svižná chôdza alebo cvičenie vo vode.
  • Dodržiavať dobrý pitný režim, aby bola pokožka hydratovaná aj zvnútra.

Z domácej lekárne:

Dôležité je pokožku premasťovať, aby bola pevná a pružná. Niektoré ženy si zvyknú na problematické partie na tele aplikovať denne olivový alebo detský olej. Mnohé vsadia na akýkoľvek neparfumovaný prírodný, či už mandľový, šípkový alebo kokosový. Dokonca sa zvykne do pokožky vtrieť aj kakaové maslo alebo domáca bravčová masť, bruško zakryť plienkou a nechať pôsobiť počas noci. Takto proti tvorbe strií tradične bojovali aj profesionálne tanečnice a baletky, ktoré si potrebovali napriek materstvu udržať peknú postavu s pružnou pokožkou.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Dátum: 20.06.2014

Vložil: Marika

Titulok: Moje rady

Mne sa osvedčilo viacero trikov, trikrát denne sa natierať, raz som počas obeda sa natierala roznymi olejmi a ráno a večer krémom, mne najviac pomáhal elasti-q, potom veeeeeľa tekutín ako je spomínané a v článku a cvičila som tehotenské cviky každý deň poctivo a manžel mi masíroval stehná a zadok, pretože je masér tak mi to prekrvilo pokožku. :) Výsledok: nemám strie :)

Odpovedať

—————

Dátum: 16.03.2015

Vložil: Janka

Titulok: Čo sa dá robiť

Jediné čo sa dá robiť je natierať sa a cvičiť v tehotenstve... Iba tak sa to dá zjemniť alebo tie strie nejak skrotiť. Ja som skúšala pár krémov, ale zvykla som si na elastiq ten som mala pocit, že mi aj najviac pomáhal. A k tomu som chodila na špeciálne cvičenia pre tehotné :)

Odpovedať

—————

Dátum: 14.04.2016

Vložil: Kvietok

Titulok: strie

mne pomáhlo predísť striám a zmenšeniu tých starých stále krémovanie počas tehotenstva aj po ňom. Používam Bepanthen proti striám. Dobre hydratuje pokožku a koža je potom elastickejšia.

Odpovedať

—————

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada