15.11.2016 13:53

Adventný kalendár, ktorý poteší

Harmónia – Dekorácie

 

Advent práve začína. Okrem pocitov nostalgie a piety k tradíciám, ktorú tento sviatok vyvoláva, má aj prvok zábavy. Najmä, ak máme doma deti, ktorých pozornosť na tento sviatok upriamime hravou formou. Prostredníctvom adventného kalendára. Môžeme sa spoľahnúť na obchod a kúpiť hotový papierový kalendárik s malými čokoládkami. No zaujímavý si môžeme vyrobiť aj doma.

Adventný kalendár môže mať akúkoľvek podobu. Dôležité je, aby zaujal a potešil. Dá sa spraviť z väčšej nástenky s korkovou podložkou, na ktorú prišpendlíme malé obálky s darčekmi. Na voľnú stenu môžeme pripevniť motúz vo viacerých radoch a malými kolíkmi naň zavesiť farebne príťažlivé odkazy. Môžeme ich vyrobiť sami alebo použiť hotové, ktoré sa nám po všetkých rodinných oslavách povaľujú v zásuvke. Treba už do nich len pripísať veršíky, pekné myšlienky a priania.

Pre šikovné mamy nebude problém pošiť menšie vrecúška a s prekvapeniami ich zavesiť na ozdobnú šnúru. A postačia aj celofánové batôžky s číslami od 1 do 40, ktoré aj s malým tajomstvami uložíme na veľkú misu. Dieťa si každý deň pohľadá to správne číslo a ukrytý poklad vybalí. Mali by to byť doslova maličkosti, netreba žiadne vzácnosti, dôležitý je nápad a moment prekvapenia. Treba pripraviť rôzne sladkosti ako cukríky, lízanky, keksíky a malé dobošky. A doplniť ich môžeme písacími potrebami – hodí sa strúhadlo na ceruzky, guma, pár farebných spiniek alebo nakrátko zastrúhaná pastelka. Alternatívou sú drobné hračky alebo drevené figúrky, ktorými sa potom ozdobí malý vianočný stromček do detskej izby. Náročnejší môžu poukladať balíčky na drevený vláčik s množstvom vozňov, ktoré reprezentujú jednotlivé dni adventu.

redakcia Doma a Rada, FOTO: pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada