15.11.2016 16:55

Advent predo dvermi

Harmónia – Sviatky a tradície

 

Už klope na dvere jeden z najtajomnejších sviatkov v roku. Advent začína v tomto roku 27. novembra a my všetci si v nedeľu začneme odratúvať štvortýždňový maratón povinností, aby nám pri vianočnom stromčeku nič nechýbalo. Ponúkame preto aj kľúčové dátumy adventu, na ktoré reagujú aj obchody.

  • železná nedeľa – 27. 11. 2016
  • bronzová nedeľa – 4. 12. 2016
  • strieborná nedeľa – 11. 12. 2016
  • zlatá nedeľa – 18. 12. 2016

Tých 25 dní do štedrovečerného sviatku by sme však nemali minúť len na namáhavé upratovanie, stresujúce zháňanie darčekov a vyčerpávajúce pečenie viacerých druhov vianočného pečiva. Mali by sme si ušetriť čas na chvíľky absolútneho pokoja, ku ktorým patrí aj plameň sviečky. Ideálne plamienky štyroch sviečok na adventnom venčeku.

Advent síce vychádza z kresťanských tradícií, mnohí ho vnímajú najmä ako fyzickú i psychickú očistu pred štedrým dňom, ktorý symbolizuje narodenia malého Ježiška. No aj ostatní sa nechajú radi vtiahnuť do výnimočnej atmosféry, pripravujú s deťmi improvizovaný kalendár alebo prizdobujú adventný veniec podľa vlastnej fantázie. Ponúkame pár inšpirácií pre uľahčenie tejto milej činnosti. Treba sa len zásobiť čečinou, šiškami, orieškami, drevenými ozdobami, stužkami, konárikmi imela a samozrejme štyrmi rovnakými sviečkami.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada