Stena plná obrazov

01.02.2024

HARMÓNIA - TVORÍME   Zunovala sa vám biela stena v pracovni alebo v obývacej izbe? Môžete si ju vyplniť spomienkami na vlastné zážitky.

Je to skvelý nápad práve teraz, keď máte home office a doma trávite viac času než inokedy. Navyše sa skomplikovalo aj cestovanie, ktoré ste si po minulé roky hojne dopriali. Zalovte preto vo svojom fotoalbume a vyhľadajte zábery vhodné na zarámovanie. A v prípade, že ich máte len v digitálnej podobe, to tiež nemusí byť problém. Mnohí majú dnes doma už kvalitné tlačiarne a v počítači photoshop alebo iné programy na úpravu záberov a kvalitný fotopapier na tlač sa dá objednať cez internet. Nič preto nebráni vytvoriť si zbierku fotografií z pláže pri mori, z Paríža alebo scenérie slovenských hôr. Najlepšie v čiernobielej podobe, lebo klasická fotka je výtvarnejšia a v interiéri opäť objavovaná. Potom už stačí sa len pohrať pri orámovaní fotografií. Môžete zvoliť pre všetky jednotnú farbu, napríklad čiernu, ale možnosťou je aj kombinácia rámov viacerých farieb, ktoré interiér krásne rozžiaria. Vyrobiť sa dajú z pasporty alebo tvrdšieho papiera, prípadne z papierových škatúľ. Len ich napokon treba natrieť alebo nastriekať farbou.

TIP: Tieto hmotnostne ľahké obrázky netreba vešať na háčiky. Postačí kúsok obojstrannej lepiacej pásky umiestnený v strede hornej časti foto obrazu.


redakcia Doma a Rada, FOTO: archív