Ideálny priestor

Súlad, vyváženosť môže byť cieľovým stavom duše. Ale aj prostriedkom, ktorý ju pomáha nadobudnúť. Ako napríklad interiér, ktorý sa približuje k nášmu ideálu krásy a rovnováhy. Veď cítiť sa doma dobre je úžasná vec. Dokonalý domov ulahodí všetkým našim zmyslom – zraku, čuchu, sluchu i hmatu. Chutí jednoducho komplexne. Preto si povieme niečo aj o zásadách správneho výberu maľovky či tapiet, materiálu pre nábytok, vhodného osvetlenia i farbách interiéru, ktoré tiež rozhodujú o pocitoch a psychike.

 (foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

09.12.2020 15:15

Tipy, ako si skrášliť domácnosť pred Vianocami

Harmónia – Ideálny priestor   K prípravám na vianočné sviatky patrí okrem upratovania, pečenia a vyvárania aj výzdoba domácnosti. Vďaka rôznym...

Celý článok

—————

08.10.2020 18:40

Pre bezpečné bývanie seniora v interiéri

Harmónia – Ideálny priestor   Každý príde do veku, keď sa okrem vlastných detí, malých i tých dospelých, začne báť aj o rodičov. Najmä keď im...

Celý článok

—————


Aby sa seniorom lepšie bývalo...

Október je mesiacom úctty k starším. O to aktuálnejšie sú témy týkajúce sa seniorov. Napríklad bývanie, ktoré má svoje špecifiká. Na to prišli aj tvorcovia nových alternatív štýlu života pre starších ľudí. Kým sa však prepracujeme k ideálnym formám, môžeme sa aspoň postarať viacerými opatreniami o bezpečnosť seniora v jeho interiéri. Neverili by ste, koľko bariér vo vlastnom byte či dome ohrozuje ľudí, ktorým sa s pribúdajúcim vekom zhoršila mobilita.


Sklo v interiéri


Ideálna spálňa


Tipy dizajnéra


V náručí farieb


Sviečkový manuál


V odraze zrkadla


Miesto pre posteľ

Podľa zásad starého čínskeho učenia feng shui by sme posteľ mali umiestniť čelom k stene miestnosti, určite nie k oknu alebo k falošnej stene, ktorou môže byť zadná časť šatníka alebo knižnice. Tiež by mala byť prístupná z oboch strán. Navyše naše nohy pri spánku nemajú nikdy smerovať k dverám. A chybou je aj zrkadlo, ktoré centrum oddychu odráža.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ideálna kuchyňa


Podnety pre zmysly


Zariaďujeme predsieň


Ružový dych              pre vašu obývačku

Ružová aróma spríjemní atmosféru interiéru. Vôňu čerstvo odrezaných kvetov si môžeme aj po zvädnutí kytice ešte istý čas udržať. Vyberme tie najzachovalejšie a otrhajme lupienky. Tie potom vložme do sklenenej misky s vodou, do ktorej môžeme nakvapkať pre zvýraznenie vône pár kvapiek ružového oleja. Získame tak dekoráciu, ktorá lahodí našmu zraku i čuchovým senzorom.