Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

04.11.2020 17:45

Stihli ste zazimovať svoju chatu?

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Už ste uložili svoj sezónny bungalov v horách k zimnému spánku?...

Celý článok

—————

16.10.2020 09:19

5 tipov, ako rýchlo a jednoducho umyť okná

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Aj vy patríte do tej skupiny ľudí, ktorí umývanie okien priam neznášajú? Možno...

Celý článok

—————


Uľahčime si upratovanie

Blížiaca sa jar i veľkonočné sviatky pomkýnajú ku generálnemu upratovaniu kuchyne a kúpeľne. Často riadna námaha. Aby sa kachličky leskli ako nové, aby sme sa zbavili vodného kameňa na batérii a aby nerezové predmety v byte boli dokonalé. Našťastie existujú dobré nápady vrátane využívania prírodných zdrojov, ako si niektoré činnosti zjednodušiť.


Čistá domácnosť

Správne finty

Správne finty

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv z nej vyberieme celé svoje ženské kráľovstvo. Rozbitý pohár či iný sklenený predmet neskúšajte zbierať rukou, porezaný prst nie je žiadna výhra. Radšej väčšie kúsky skla pozmetajte metličkou na lopatku...

Viac

—————


Operatívne riešenia


Čistíme porcelán


Ako čistiť nerez


Staráme sa o kabelku


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Z lístia perina


Maľujeme byt


Ako umývať sklo


Na špinu limonádou


Aj predo dvermi