Nevítaný hmyz

... a iná domáca nezvaná háveď. Či už muchy, mole alebo komáre, komu by nevadili. Možno ešte tak na deke v prírode alebo na stole v záhradnej reštaurácii. Ale doma sa stávajú úhlavnými nepriateľmi. Povieme si preto podstatnú vec – ako úspešne odolávať rybičkám a nadobro sa zbaviť faraónov, potkanov či iných škodcov, ktorí nie sú v žiadnom dome alebo byte vítaným hosťom.

(foto: pixabay)


Vybrali sme



Články

02.05.2019 20:46

Čo šatníkové či múčne mole neznášajú?

Domácnosť – Nevítaný hmyz   Zaujal vás v interiéri drobný poletujúci hmyz? Ak ešte komáre nemajú sezónu,...

Celý článok

—————

22.07.2018 12:39

Bodnutí žihadlom

Domácnosť – Nevítaný hmyz   Tráviť krásne letné mesiace nemusíme iba pri mori. Dobrou voľbou je aj prírodné...

Celý článok

—————

20.06.2016 14:41

Komáre si ani neštipnú

Domácnosť – Nevítaný hmyz   V týchto dňoch výdatne pršalo a blížia sa horúcejšie dni.  Ideálny čas na...

Celý článok

—————


Vyskúšali iní, môžeme aj my

Aby viac neobťažovali

Aby viac neobťažovali

Domácnosť - Nevítaný hmyz   Ohrozujú naše zásoby v komore mole? Najprv preveríme, kde by sa mohli vyskytovať a kontaminovanú múku, ovsené vločky, orechy alebo strukoviny nekompromisne vyhodíme. A potom na poličky poukladáme pár bobkových listov, ktorých vôňu tento hmyz neznáša....

Viac

—————


Baza odradí hlodavce

Ak máte doma štvornohých votrelcov, skúste im ponúknuť hostinu v podobe listov bazy čiernej. Napriek tomu, že je to prírodná lekáreň, ktorá vracia človeku zdravie, na hlodavcov pôsobí odpudivo. Ak už nejaký čas bojujete s krtkom vo vašej záhrade, vložte do jeho chodbičky za hrsť bazových listov.


Máte mravce?          Pomôže mäta

Trávia vás zástupy drobných a húževnatých mravcov, ktorí korzujú cez vašu kuchyňu alebo komoru? Skúste zviazať pár usušených vetvičiek mäty a zavesiť ich v miestnostiach, kde ste háveď zaregistrovali.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Proti komárom


Ocot muchy odradí

Ani dotieravé muchy nie sú v žiadnom príbytku príjemnou návštevou. Odradiť ich vletieť práve do nášho okna pomôže kvetináč s bazalkou alebo levanduľou umiestnený na parapete. Ak otravujú v kuchyni, stačí kvapnúť pár kvapiek octu na teplý sporák, ostrá vôňa ich odpudí.