Nevítaný hmyz

... a iná domáca nezvaná háveď. Či už muchy, mole alebo komáre, komu by nevadili. Možno ešte tak na deke v prírode alebo na stole v záhradnej reštaurácii. Ale doma sa stávajú úhlavnými nepriateľmi. Povieme si preto podstatnú vec – ako úspešne odolávať rybičkám a nadobro sa zbaviť faraónov, potkanov či iných škodcov, ktorí nie sú v žiadnom dome alebo byte vítaným hosťom.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

08.06.2020 10:00

Faraóni, ktorí nepochádzajú z Egypta

Domácnosť – Nevítaný hmyz   Napriek dokonalému súladu v komunikácii a perfektnej organizácie práce...

Celý článok

—————

02.05.2019 20:46

Čo šatníkové či múčne mole neznášajú?

Domácnosť – Nevítaný hmyz   Zaujal vás v interiéri drobný poletujúci hmyz? Ak ešte komáre nemajú sezónu,...

Celý článok

—————


A komári si ani neštipnú...

Leto má aj svoje boľavé podoby. Najmä, ak na nás útočia hordy komárov. A skoliť nás môže aj bodnutie žihadlom osy alebo sršňa. Našťastie, existujú účinné preventívne kroky, ako podobnú háveď odradiť od kontaktu s našou pokožkou. A tiež domáce rady alebo prírodné recepty na zmiernenie bolesti a svrbenia štípancov.


Vyskúšali iní, môžeme aj my

Aby viac neobťažovali

Aby viac neobťažovali

Domácnosť - Nevítaný hmyz   Ohrozujú naše zásoby v komore mole? Najprv preveríme, kde by sa mohli vyskytovať a kontaminovanú múku, ovsené vločky, orechy alebo strukoviny...

Viac

—————


Problém s faraónmi?


Baza odradí hlodavce

Ak máte doma štvornohých votrelcov, skúste im ponúknuť hostinu v podobe listov bazy čiernej. Napriek tomu, že je to prírodná lekáreň, ktorá vracia človeku zdravie, na hlodavcov pôsobí odpudivo. Ak už nejaký čas bojujete s krtkom vo vašej záhrade, vložte do jeho chodbičky za hrsť bazových listov.


Mätou proti mravcom

Trávia vás zástupy drobných a húževnatých mravcov, ktorí korzujú cez vašu kuchyňu alebo komoru? Skúste zviazať pár usušených vetvičiek mäty a zavesiť ich v miestnostiach, kde ste háveď zaregistrovali.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pozor na mole!


Bodnutí žihadlom


Ocot muchy odradí

Ani dotieravé muchy nie sú v žiadnom príbytku príjemnou návštevou. Odradiť ich vletieť práve do nášho okna pomôže kvetináč s bazalkou alebo levanduľou umiestnený na parapete. Ak otravujú v kuchyni, stačí kvapnúť pár kvapiek octu na teplý sporák, ostrá vôňa ich odpudí.