Ako ušetriť

Obyčajná žiarovka či radšej žiarivka, to je otázka. Podobné záhady radi lúskajú všetci domáci majstri a zlepšovatelia, aby zašanovali a ušetrili. Cent k centíku. Aj to je cesta, ako nasporiť na dovolenku pri mori alebo predĺžený výlet v kúpeľoch. Keď navyše budeme správne hospodáriť s vodou, účelne žeraviť radiátory, recyklovať odpad a kupovať moderné spotrebiče menej náročné na energiu.

(foto: www.pixabay.com)


Vybrali sme


Články

24.09.2020 15:08

Hygienické triedenie kuchynského odpadu

Domácnosť – Ako ušetriť   Od začiatku budúceho roka začnú samosprávy so zberom a triedením kuchynského...

Celý článok

—————

19.06.2020 12:58

Ako neplytvať jedlom

Domácnosť – Ako ušetriť   Prispieť k lepšej budúcnosti nielen pre svoju generáciu, no predovšetkým pre tie...

Celý článok

—————


Nová šanca pre staré veci

Staré, ale stále dobré. Predmety a veci, ktoré už doslúžili, netreba hneď vyhodiť. Pri troche fantázie im dokážeme dať druhú šancu. Kartónový obal z vajíčok ako črepník na rastlinky, opotrebované cédečko ako interiérová dekorácia, použitý korkový špunt ako pomôcka pre krajčírky, pokazený dáždnik ako sušiak na bielizeň a zubná kefka ako účinné pomôcka na čistenie? Alebo kvetináč ako nádoba na pečenie chleba. Prečo nie?


Dobrá rada nad zlato

Správna gazdiná pre pierko ...

Správna gazdiná pre pierko ...

Domácnosť - Ako ušetriť   ... aj plot preskočí. Tak sa kedysi komentovala s dávkou ocenenia šetrnosť žien, ktorým srdce bilo pre dobre vedenú domácnosť. Možno podobné husárske kúsky už nikto skúšať nebude ani kvôli väčším hodnotám, ale pre trochu premýšľania a vynaloženia energie ešte nikomu koruna z hlavy nespadla. Keď sa to oplatí. Napokon, robíme to pre seba. Zvyšky jedla a potravín zásadne nevyhadzujeme. Existuje množstvo receptov, podľa ktorých pripravíte...

Viac

—————


Šetrenie v kuchyni


Dáždnikové variácie


Pozor na chladničkuKontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Nevyhadzovať...


Zo starých časopisov


Druhé šance


Domáci bublifuk


Do poslednej kvapky