Ako ušetriť

Obyčajná žiarovka či radšej žiarivka, to je otázka. Podobné záhady radi lúskajú všetci domáci majstri a zlepšovatelia, aby zašanovali a ušetrili. Cent k centíku. Aj to je cesta, ako nasporiť na dovolenku pri mori alebo predĺžený výlet v kúpeľoch. Keď navyše budeme správne hospodáriť s vodou, účelne žeraviť radiátory, recyklovať odpad a kupovať moderné spotrebiče menej náročné na energiu.

(foto: www.pixabay.com)


Vybrali sme


Články

19.05.2020 14:08

Šanca pre kuchynský odpad

Domácnosť – Ako ušetriť   Biologický odpad alebo zvyšky z potravín či jedla sa dajú zmysluplne využiť pri údržbe...

Celý článok

—————

13.01.2020 09:56

Fúkaná izolácia – operatívne zateplenie

Domácnosť – Ako ušetriť   V dnešnej dobe vysokých cien energií je veľmi dôležitá ich úspora, nie len z finančných...

Celý článok

—————


Dáždnik na jarný dáždik

Jar nebude meteorologicky stále tak príjemná. Prídu aj daždivejšie dni. Vtedy sa hodí šikovný dáždnik v dobrej kondícii, preto by sme ho správne čistiť. Ale ani tie staršie, ktoré už svoje odslúžili, netreba vyhadzovať. Zo starého dáždnika sa dá urobiť viac užitočných pomôcok v domácnosti. Ochráni stenu pri rosení izbových rastlín či jedlo pred muchami podávané v prírode.


Dobrá rada nad zlato

Správna gazdiná pre pierko ...

Správna gazdiná pre pierko ...

Domácnosť - Ako ušetriť   ... aj plot preskočí. Tak sa kedysi komentovala s dávkou ocenenia šetrnosť žien, ktorým srdce bilo pre dobre vedenú domácnosť. Možno podobné husárske kúsky už nikto skúšať nebude ani kvôli väčším hodnotám, ale pre trochu premýšľania a vynaloženia energie ešte nikomu koruna z hlavy nespadla. Keď sa to oplatí. Napokon, robíme to pre seba. Zvyšky jedla a potravín zásadne nevyhadzujeme. Existuje množstvo receptov, podľa ktorých pripravíte...

Viac

—————


Šetrenie v kuchyni


Šanca pre cédéčka


Pozor na chladničkuKontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Nevyhadzovať...


Zo starých časopisov


Druhé šance


Domáci bublifuk


Do poslednej kvapky