Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie čo najdlhšie vydržali. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

19.02.2018 18:49

Už začínajú kvitnúť snežienky

Zelený domov – Váza plná kvetov   Ledva sme sa vyhrabali zo snehových záľah, šokuje nás opačný extrém. Stúpajúca...

Celý článok

—————

17.02.2018 12:56

Keď jar avizujú bahniatka

Zelený domov – Váza plná kvetov   Bahniatka vo váze na stole v obývačke nášho bytu. Čo viac môže byť...

Celý článok

—————

06.10.2017 14:18

Mochyňa zapadá do jesene

Zelený domov – Váza plná kvetov   Mochyňa je svojský druh rastliny, nazývaný aj židovská čerešňa pre žltý chutný...

Celý článok

—————


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


Pre čerstvosť kytice


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Jarné kytice


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)