Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie vydržali čo najdlhšie. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: goodfon)


Články

31.03.2019 11:46

Jarne rozkvitnuté aranžmány

Zelený domov – Váza plná kvetov   Nie náhodou majú jarné kvety svieže farby. Sú dané čerstvosťou mladých rastliniek, ale asi nám ich príroda v toto...

Celý článok

—————

09.02.2019 11:31

Ideálna valentínska kytica

Zelený domov – Váza plná kvetov   Nejeden muž si v týchto dňoch kladie otázku, aký kvet má vybrať pre svoju vyvolenú, ktorý by ju najviac očaril...

Celý článok

—————


Vieme sa postarať o rezané kvety?

Aby nádherná alebo i skromnejšia kytica nestratila svoj dych, musíme jej venovať dostatočnú pozornosť. Kvet treba vedieť vo vhodnom čase odrezať alebo správne kúpiť, vložiť do ideálnej vázy a poskytnúť mu viac než štandard. Napríklad cukrový roztok alebo ochranu počas spánku.


Pre čerstvosť kytice


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ruža napovie


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)