Pestujeme rastliny

Návrat k prírode, aj tak možno pomenovať ambície niektorých gazdiniek vypestovať vo vlastnej domácnosti arborétum, botanickú záhradu či dokonca džungľu. Na druhej strane, ani sterilný interiér bez jediného živého zeleného lístka nie je ideálom. Rubrika o pestovaní rastlín v byte bude o hľadaní vzácnej rovnováhy medzi štýlom života človeka a sympatickými predstaviteľmi flóry.

(foto: pixabay)


Články

18.03.2019 07:51

Narcis je nádejne jarný

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Narcis je typickým symbolom jarného obdobia a evokuje v nás každý rok...

Celý článok

—————

03.03.2019 14:57

Snežienky si vypestujme sami

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Pre veľký záujem trhu, pre ktorý zberači a predajcovia stihli zlikvidovať...

Celý článok

—————


Neodolateľná vôňa orgovánu

Neodolateľne voňavý orgován nás už pár dní obšťastňuje najmä v južných častiach Slovenska. Máme preto príležitosť skrášliť interiér bohatými a farebne príťažlivými kyticami. No orgován nielen len synonymom krásy, ale aj zdravia, dajú sa z neho variť liečivé čaje a odvary. A orgovánové kvety majú miesto aj v kuchyni. Z lupienkov sa dá pripraviť chutný sirup, aromatický cukor a chuťovo výrazný džem.


Čas pre cibuloviny


Jarné symboly


Reštart pre flóru


Filtrujú ovzdušie

Pestované izbové rastliny, najmä veľkolistné, opeknejú, keď im listy občas vyleštíme kúskom vaty namočenej do mlieka alebo olivového oleja. Máme dôvod rozmaznávať ich. Veď okrem skrášľovania sú aj prínosom pre zdravé bývanie. Zvyšujú výskyt kyslíka v interiéri, pohlcujú naopak dusík a podpisujú sa pod lepšu vlhkosť.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Rozkvitnuté primulky


Aj do kúpeľne


Prach listom škodí