Pestujeme rastliny

Návrat k prírode, aj tak možno pomenovať ambície niektorých gazdiniek vypestovať vo vlastnej domácnosti arborétum, botanickú záhradu či dokonca džungľu. Na druhej strane, ani sterilný interiér bez jediného živého zeleného lístka nie je ideálom. Rubrika o pestovaní rastlín v byte bude o hľadaní vzácnej rovnováhy medzi štýlom života človeka a sympatickými predstaviteľmi flóry.

(foto: pixabay)


Články

22.09.2018 12:23

Čo s izbovými rastlinami v jeseni

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Rok sa posunul a my musíme rešpektovať záver bujného vegetačného obdobia a urobiť poriadok s našimi...

Celý článok

—————

18.07.2018 18:47

Kaktus v lete

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Hoci kaktusy patria k teplomilným rastlinám, ktoré majú svoj domov skôr v tropických krajinách, naša domáca...

Celý článok

—————


Ako sa v lete postarať o rastlinky

Horúčava je záťažou nielen pre ľudí, ale aj pre rastliny. Vrátane tých izbových, ktoré treba správne počas teplých dní zalievať. A postarať sa o ne aj počas dovolenky, aby v čase našej neprítomnosti v domácnosti nezvädli. Rovnako intenzívnejšiu pozornosť si vyžadujú aj balkónové kvetykaktusy.


Orchidea v črepníku


Vôňa orgovánu


Reštart pre flóru


Filtrujú ovzdušie

Pestované izbové rastliny, najmä veľkolistné, opeknejú, keď im listy občas vyleštíme kúskom vaty namočenej do mlieka alebo olivového oleja. Máme dôvod rozmaznávať ich. Veď okrem skrášľovania sú aj prínosom pre zdravé bývanie. Zvyšujú výskyt kyslíka v interiéri, pohlcujú naopak dusík a podpisujú sa pod lepšu vlhkosť.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čo potrebujú               chryzantémy


Aj do kúpeľne


Prach listom škodí