Pestujeme rastliny

Návrat k prírode, aj tak možno pomenovať ambície niektorých gazdiniek vypestovať vo vlastnej domácnosti arborétum, botanickú záhradu či dokonca džungľu. Na druhej strane, ani sterilný interiér bez jediného živého zeleného lístka nie je ideálom. Rubrika o pestovaní rastlín v byte bude o hľadaní vzácnej rovnováhy medzi štýlom života človeka a sympatickými predstaviteľmi flóry.

(foto: pixabay)


Články

18.03.2019 07:51

Narcis je nádejne jarný

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Narcis je typickým symbolom jarného obdobia a evokuje v nás každý rok príjemné pocity. Končí sa zima, nastáva všeobecne vítané oteplenie a narcisy v črepníkoch alebo vo...

Celý článok

—————

03.03.2019 14:57

Snežienky si vypestujme sami

Zelený domov – Pestujeme rastliny   Pre veľký záujem trhu, pre ktorý zberači a predajcovia stihli zlikvidovať množstvo spoločenstiev tejto rastliny vo voľnej prírody, bola snežienka pred niekoľkými rokmi ohrozeným...

Celý článok

—————


Najvyšší čas pre cibuľoviny

Zima to konečne vzdala, môžeme sa aj oficiálne preladiť na jarné témy. Aj tie o pestovaní krásy v črepníku. Je skutočne najvyšší čas na cibuľoviny, aby crocus či modrica rozkvitli. A potešiť svojím kvetom dokáže aj narcis, tulipán či hyacint, ktorému tiež nesvedčí teplo.


Čas pre cibuloviny


Reštart pre flóru


Aby vres nevyschol


Filtrujú ovzdušie

Pestované izbové rastliny, najmä veľkolistné, opeknejú, keď im listy občas vyleštíme kúskom vaty namočenej do mlieka alebo olivového oleja. Máme dôvod rozmaznávať ich. Veď okrem skrášľovania sú aj prínosom pre zdravé bývanie. Zvyšujú výskyt kyslíka v interiéri, pohlcujú naopak dusík a podpisujú sa pod lepšu vlhkosť.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pre chryzantémy


Aj do kúpeľne


Prach listom škodí