ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: freedigitalphoto)


Náš tipJe čas pre prvé jarné kvety

Príroda sa prebúdza a my sme zrazu ochotnejší obklopovať prirodzenou krásou. Začína čas primuliek alebo sirôtok, na prvý pohľad krehkých rastliniek, ktoré všaj môžeme pokojne zasadiť na balkóne alebo v skalke na záhrade. Svieže jarné aranžmány si môžeme vytvoriť pomocou netypických črepníkov.


Ako od záhradníka

Kvitnúce drobničky

Kvitnúce drobničky

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom črepníku. Obávame sa, že sa nám prevrhne vyššia váza úzkeho tvaru? Stačí malý trik – na jej dno uložíme...

Viac

—————


Čaro mochyne


Vhodné do kúpeľne


Kvety vo váze


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Vypestujme si tymian


Nenáročný kaktus


Aranžovanie kvetov


Zdravo so zeleňou