Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

25.06.2019 07:50

Horúco, až prihorúco ...

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Extrémne horúčavy je pre organizmus vždy veľkou záťažou. Jedným riešením je ísť na kúpalisko alebo k jazeru, ale...

Celý článok

—————

03.05.2019 10:24

Princíp čistých rúk

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Svetový deň hygieny rúk podporuje aj Svetová zdravotnícka organizácia. Nie náhodou. Každodenný pravidelný ...

Celý článok

—————


Počasie s nami občas zamáva...

..., najmä teraz na jar. Rýchle teplotné i tlakové zmeny nie každý zvláda rovnako dobre. A niektorí sú navyše obzvlášť citliví na premenlivé počasie. Meteosenzitívni ľudia môžu mať problémy s koncentráciou či bolesťami hlavy. Treba preto sledovať detailnejšie biopredpovede. Tie sú dôležité aj pre pacientov s problémami kardiovaskulárneho systému.


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Príliš čistotní?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Zdroje vlhkosti


Baktérie v kúpeľni


S klimatizáciou opatrne


Vankúšové sny