Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

22.01.2019 13:07

Pozor na suchý vzduch v interiéri

Zdravie a krása - Zdravé bývanie   Teplý interiér môže byť príjemnou zmenou po príchode z mrazivého exteriéru, ale ak je v miestnosti, kde sa...

Celý článok

—————

03.01.2019 08:46

Dobré, i keď mrazivé rady

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Ako si užiť zimu bez veľkej ujmy na zdraví, to je opäť aktuálna otázka. Príroda si spomenula, že aj v našich...

Celý článok

—————


S mobilom na uchu...

... občas zabúdame, že naše intímne spovede do miniatúrneho mikrofónu počuje pol ulice. Navyše táto užitočná pomôcka môže byť ako zdroj elektromagnetického žiarenia nebezpečná pre naše zdravie.


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Príliš čistotní?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Šiška barometrom


Baktérie v kúpeľni


S klimatizáciou opatrne


Vankúšové sny