Prvá pomoc

Pri všetkej opatrnosti nezabránime malým úrazom, ktoré sa stávajú aj v domácom prostredí. Porezaný prst pri krájaní citrónu, vytknutý členok po páde zo schodov, náhle tráviace ťažkosti, zabehnutý kúsok chleba v hrdle, všetko nepríjemné udalosti, ktoré vyžadujú okamžité riešenie, účinnú prvú pomoc. Vieme ju skutočne v konkrétnej situácii poskytnúť? 

(foto: everystockphoto)


Vybrali sme


Články

12.04.2018 19:45

Nepomýľte si medvedí cesnak s jedovatou konvalinkou!

Zdravie a krása – Prvá pomoc   Konečne je tu jar, príroda naokolo ožíva a všetko sa začína zelenať. Azda...

Celý článok

—————

17.02.2018 11:54

Riziká vdýchnutia plynu

Zdravie a krása – Prvá pomoc   Médiá prinášajú často informácie o obetiach požiaru, ktoré nezasiahol...

Celý článok

—————


Zabojujme s jarnou únavou

Jar, ktorú všetci tak očakávame, nemá len príjemné podoby. Okrem pribúdajúceho slniečka a zhadzovania teplých búnd je spojená aj s náhlym zlyhávaním organizmu vyčerpaného zimou. Ako sa brániť jarnej únave? Alebo sa na znovuzrodený rok naštartovať?Možno pomôžu aj očistné rituály našich predkov, ktorí dokázali často lepšie prispôsobiť svoj životný štýl tempu prírody ako súčasná generácia.


Ako volať prvú pomoc

V prípade akútneho zdravotného problému, ktorý vyžaduje okamžitú lekársku pomoc, môžeme volať číslo 155, kde sa ozve erudovaný zdravotnícky operátor a pošle sanitku so zdravotníkmi.

Môžeme však volať aj číslo 112. Je to linka tiesňového volania a číslo integrovaného záchranného systému, kde operátor zhodnotí situáciu a podľa charakteru problému presmeruje hovor na políciu, hasičov alebo na rýchlu zdravotnú pomoc.


Drobné úrazy


Ako merať teplotu


Krvácanie z nosa


Boľavý zub


Záchrana pre nos


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Záchvat dýchavice


Poranené oko


Popálili ste si jazyk?


Náhla príhoda