Keď lieči príroda

Nemusíme byť babkami korenárkami. Stačí spoznať liečivé účinky užitočných rastliniek a v prípade prechladnutia, bolesti hlavy alebo iného zdravotného problému si ich ako balzam dopriať sebe či svojim blízkym. Príroda je mocná čarodejka a my ako usilovní učni za ňou nemusíme zaostávať. A ak si osvojíme aj ostatné domáce recepty na bežné zdravotné trápenia, môžeme pokojne ašpirovať na profesiu amatérskych rodinných lekárov.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

11.08.2018 10:00

Púpava – ránhojič z lúky

Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Obyčajnú púpavu, ktorú vnímame ako burinu, asi najčastejšie ocenia...

Celý článok

—————

17.06.2018 10:01

Aspoň za hrsť egrešu

Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Leto je ideálnym obdobím pre doplnenie vitamínovej zásobárne...

Celý článok

—————


Zázraky z nenápadnej púpavy

Púpavu asi ťažko prehliadnuť. Prostý a zázračný kvet, ktorý rastie asi všade, ale dokáže zázraky. Môžeme si ho nazbierať a pomôcť odvarom našej pleti, čajom si vyčistiť organizmus alebo šalátom dodať organizmu vitamíny. A z čerstvo odtrhnutých hlavičiek pripraviť púpavovú limonádu. Dôvod? Je veľmi zdravá.


Presná rada problém vyrieši

Stručný herbár

Stručný herbár

Zdravie a krása - Keď lieči príroda   Aníz je obľúbené korenie pri príprave dezertov, krémov a pečiva, odvar z neho však je výborný pri ťažkostiach s nespavosťou, so žalúdočnou nevoľnosťou a s kašľom. Tí, ktorým veľmi nechutí...

Viac

—————


Čučoriedky na zrak


Hojivá kamilka


Ako lieči slnečnica?


Z byliniek môžeme vylúhovaním získať

ODVAR – bylinky varíme v prikrytej nádobe v určenom množstve vody predpísaný čas, potom výluh necháme stáť do vychladnutia a napokon cez sitko precedíme.
ZÁPAR – bylinky prelejeme predpísaným množstvom vriacej vody a necháme stáť v prikrytej nádobe asi 20 minút, potom cez sitko precedíme.
MACERÁT – bylinky prelejeme studenou vodou (prípadne olejom alebo liehom) a necháme stáť predpísaný čas (niekoľko hodín, dní či týždňov). Nakoniec precedíme cez papierový filter na kávu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


S bazou zdravší


Ružičková úľava


Granátové jablko         ako liek


S černicami mladší


Sila vlčieho maku