K vitalite a zdraviu

Životná energia, radosť zo života bez bolesti, to je zrkadlo nášho celoživotného štýlu. Treba byť múdry už v mladosti, aby neskôr naše telo netrpelo zbytočne civilizačnými ochoreniami. Je preto dobré poznať, čo všetko poskytnúť nášmu srdiečku, pečeni, svalom či kostiam, aby vydržali beh na dlhé trate. A prekabátiť môžeme aj menopauzu či andropauzu a iné nástrahy matky prírody, ktoré pribúdajúcim vekom obťažujú ženskú či mužskú časť populácie.

(foto: freedigitalphoto)


Vybrali smeČlánky

09.07.2019 08:14

Biologická liečba pomáha aj reumatikom

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu   Novinky v liečbe prinášajú úľavu aj pacientom, ktorí...

Celý článok

—————

17.06.2019 18:49

Mokré plavky nie!

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu   Letná pohoda, opaľovanie i osvieženie v bazéne...

Celý článok

—————


Riziká cestovania do exotiky

Dnes je pre politickú destabilizáciu nebezpečné vycestovať do niektorých častí sveta. No hrozia aj iné riziká. Najmä, ak sa chystáme do exotickej krajiny. Pribaliť by sme si mali preto lekárničku so základnou výbavou. Ostražitý treba byť aj pri stravovaní a hygiene, aby sa z dovolenky vrátil každý zdravý. Obzvlášť opatrní by mali byť alergici, ale aj ženy pre citlivejší organizmus. A viete, ako dlho sa potrebujete na dovolenke aklimatizovať?


Najčastejšie zdravotné riziká

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————


ROČNÝ CYKLUS

Kalendár zdravia

Kalendár zdravia

  Čo nám hatí cestičku k dobrému zdravíčku?   Január Vychutnávame a nerozmýšľame Nie sme odborníci na výživu. Ale trochu nimi môžeme byť. Je to ľahko čitateľná veda. Aj o tom, že viac vitamínov skrýva jabĺčko než...

Viac

—————


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pozor na kliešte


Pozor na infarkt


Život s cukrovkou


Riziko kŕčových žíl


O antikoncepcii