ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip

 Oči plné slnka

Možno by to bola aj celkom výstižná letná metafora, keby to v reáliách nebolo absolútne mínus pre kvalitu zraku. Pretože očiam pričasto zasiahnutým slnečnými lúčmi sa časom schopnosť dobrého videnia zhorší a hrozí trvalé poškodenie. Chráňme si ich preto slnečnými okuliarmi. Ale skutočne kvalitnými. A dôležité je aj správne sa o ne postarať, aby nám vydržali čo najdlhšie.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Seniori v horúčave


Alergik na dovolenke


Máte zvieratko?


Príznaky infarktu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Hojivá kamilka


Cestovná trombóza


Pre pekný dekolt


Púpavová liečba