ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: freedigitalphoto)


Náš tip


Olivový olej aj pre krásu

Olivový olej je, skutočne, všestranne použiteľný. Môžeme ním zlepšovať gurmánsky zážitok z rôznych jedál, ale býva úspešne aj dôležitou zložkou kuchynských prípravkov na skrášľovanie alebo domácich receptúr na liečenie. Dokonca je výborne použiteľný pri domácich prácach. A na zahodenie nie je ani jeho zdroj – olivy, či už zelené alebo čierne.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Totálne vyčerpaní?


Riziká menopauzy


Sladké od medu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Fialová pomoc


More vo vani


Čisté pomôcky


Bicykel či korčule?