ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: freedigitalphoto)


Náš tipDoba bronzová neskončila

Naopak, práve je v plnom prúde jej aktuálna sezóna. No všetko s mierou. Aj slnečný kúpeľ, ktorý dopĺňame pôžitkom z vody. Ak to s dávkou lúčov preženieme, musíme pokožku zachraňovať. Pravdou však je, že napriek trendom belostnej bronzová ešte stále letí. K podobnému odtieňu pomôže i správna voľba potravín. A tiež efektívne kroky, aby aj po dovolenke vydržal.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Boj so stresom


Problém so šľapkami


Riziká menopauzy


Sladké od medu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Alergia na hmyz


Čisté pomôcky


Za hrsť egrešu


Psa alebo mačku?


Bicykel či korčule?