ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: freedigitalphoto)


Náš tip


S mobilom na uchu a pri počítači

Svetový deň bez mobilu (6. februára) pripomína, aké riziká s používaním tejto pomôcky hrozia. Pri exponovanom používaním môže mobil zmeniť z priateľa na nepriateľa. Rovnakým hazardom je u niektorých ľudí používanie internetu cez počítač či smartfón, ktorému venujú priveľa času. Na tento problém upozorňuje Deň pre bezpečnejší internet (8. februára). Treba tiež myslieť na riziká elektrosmogu a spôsob používania mobilu na verejnosti.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Boj so stresom


Bicykel alebo         radšej korčule?


Sladké od medu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Na lyžiach bezpečne


Psa alebo mačku?


Pozor                           na podchladenie


Pozor na elektrosmog