ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip


Počasie s nami občas zamáva...

..., najmä teraz na jar. Rýchle teplotné i tlakové zmeny nie každý zvláda rovnako dobre. A niektorí sú navyše obzvlášť citliví na premenlivé počasie. Meteosenzitívni ľudia môžu mať problémy s koncentráciou či bolesťami hlavy. Treba preto sledovať detailnejšie biopredpovede. Tie sú dôležité aj pre pacientov s problémami kardiovaskulárneho systému.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Máte zvieratko?


Krvácanie z nosa


Príznaky infarktu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pre pekný dekolt


Pozor na batoľatá


Suchý vzduch