Múčniky

Príležitosť pre všetkých nepolepšiteľných maškrtníkov. Koláče, zákusky, bábovky, keksy, omelety, pirohy, jednoducho sladkosti od výmyslu sveta. Tieto recepty potešia aj všetky domáce cukrárky, ktoré chcú svoju rodinku prekvapiť každú nedeľu novým dezertom ku káve či čaju.


Recepty

22.06.2018 13:48

Ríbezľový osúch

  Varenie – Recepty – Múčniky a dezerty   Sezónny ríbezľový koláč z kysnutého cesta, ktorého receptúra sa hodí aj na kombináciu s iným ovocím.   Ingrediencie: 400 g hrubej...

Celý článok

—————

23.05.2018 09:53

Rebarborový koláč zo špaldovej múky

Varenie – Recepty – Múčniky a dezerty   Chutný a zdravý rebarborový koláč, pretože základom cesta je špaldová múka a cmar.   Ingrediencie: 350 g špaldovej múky 350 ml...

Celý článok

—————


Objavme chuť tradičných nákypov

Klasické receptúry majú svoje čaro. Nákypy sú možno časovo trochu náročnejšie, ale tieto sladké pokrmy môžeme ponúknuť manželovi ako dezert, malému synovi ako obed a dokonca nimi zasýtiť aj kamarátov, ktorí prišli na oslavu narodenín vašej dcéry. Vhodným sa ukazuje byť ako zemiakový, tak ryžový nákyp alebo dvojfarebný s bielkovou penou.


Slivkový koláč


Vtáčie mlieko


Pochúťka z orechov


Tvarohové kocky


Čokoládový dezert


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Jablkový závin


 

Múku pri príprave piškótového cesta na koláč najprv rozmiešame so soľou alebo s práškom do pečiva, až potom pridáme ostatné ingrediencie.