Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

08.04.2018 13:39

Ochutené maslo

Varenie – Rady z kuchyne   Aby to nebola taká nuda, ako zvykne podotýkať tínedžerská časť populácie, nemusíme...

Celý článok

—————

03.04.2018 16:53

Soľ s príchuťou medvedieho cesnaku

Varenie – Rady do kuchyne   Začína obdobie medvedieho cesnaku, ktorým si môžeme vylepšiť mnohé pokrmy. Ak si...

Celý článok

—————


Chutné maslo po domácky

Chutné potraviny z obchodu sú fajn, ale domáce sa rátajú viac. Prečo si nepripraviť čerstvé maslo vo vlastnej kuchyni? Alebo si môžeme vylepšiť to klasické rôznymi pochutinami a získame ideálnu prílohu pečiva či chlebíka na zdravé raňajky. Výborné je ako maslo s cesnakom, tak s podusenými a rozotrenými šampiňónmi.


Vysypané zo zástery

... a odskúšané, preverené

... a odskúšané, preverené

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme dobrú fintu. Po ošúpaní ho uložíme na dve hodiny do chladničky a až potom...

Viac

—————


Domáce lupienky


Ostré nože


V kuchyni čisto


Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pečieme v silikóne


Zvýšili vám bielky?


Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.