22.08.2017 20:55

Trendové farebné škály v bývaní

Harmónia – Ideálny priestor

 

V aktuálnom katalógu predstavuje IKEA celoročnú tému Miesto na všetko, čo máte radi a spolu s ňou aj celkom iný spôsob, ako zákazníkom poskytnúť viac inšpirácie. Nové výrobky predstavuje počas roka v štyroch rôznych farebných škálach, ktoré budú viditeľné nielen v sortimente spoločnosti, ale aj v štýle uvádzania noviniek. Spôsob prezentácie zariadenia sa tak priblíži prezentáciám zo sveta módy.     

„Zámerom štyroch vizuálne odlišných farebných škál je vzbudiť záujem zákazníkov a ukázať im, že v IKEA nájdu vždy niečo nové, atraktívne a moderné pre svoj domov. Farebné škály predstavíme v priebehu roka tak, aby sme zákazníkom umožnili preskúmať ich hlavné prvky a prednosti a aby z nich načerpali inšpiráciu o rozmanitých možnostiach kombinácií jednotlivých výrobkov,‟ objasňuje tento nový prístup Eleni Kliamenaki, dizajnérka IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. Pozrite sa bližšie na farebnosť, materiály a vzory, ktoré sa v IKEA objavia na jeseň a v zime, a nahliadnite tiež do zákulisia príprav na jarné a letné obdobie.

Inšpirácia na jeseň

Čoraz dlhšie jesenné večery poskytujú viac príležitostí na stretávanie, hry, rozhovory či prosté leňošenie. Je to ideálny čas pre vytvorenie príjemného a útulného prostredia pre celú rodinu či priateľov – miesto na všetko, čo má každý rád, miesto pre všetkých svojich blízkych.

Pri zariaďovaní využite kombinácie výrobkov z materiálov ako tmavé drevo, keramika, ľan, zamat, mosadz a sklo v kombinácii s rastlinnými a abstraktnými vzormi. Zmes tradičného a moderného štýlu je veľmi efektná, keďže kombinácia tradičných a moderných prvkov vyzerá osobito a štýlovo a celkove pôsobí noblesne, mestsky a sofistikovane.

Pre túto jeseň sú typické sýte tmavé farby, ako napríklad smaragdovozelená či tmavomodrá, v kontraste s výraznými materiálmi, aj nové kombinácie organickýchelegantných tvarovlesklým povrchom – všetko toto vzbudzuje dojem vysokej kvality.

Inšpirácia na zimu

So zimou prichádza aj obdobie mnohých sviatkov a príležitostí na oslavu. Tešte sa z týchto výnimočných chvíľ a oslávte ich doma v uvoľnenej a veselej atmosfére. Zimný čas sa zvyčajne spája s vianočnými dekoráciami, no aj všedné dni a každodenné drobné radosti môžu byť dôvodom na oslavu.

Táto zima sa bude niesť najmä v znamení jednoduchosti a zdôraznených detailov. Z materiálov bude dominovať svetlé drevo doplnené neutrálnymi pastelovými tónmi a výraznými jasnými farbami.

Vychutnajte si príjemnú zimnú atmosféru s materiálmi ako zamat, železo, korok, koža alebo lakovaný kov, bavlna, ľan a vlna, s hrubou a nepravidelnou štruktúrou pletených či ručne tkaných výrobkov v kontraste s čiernymi prvkami.

A čo sa pripravuje na jar a leto?

Asi je ešte priskoro hovoriť o budúcom lete, keďže sa to tohtoročné ani neskončilo. Aby ste však vedeli, na čo sa už teraz môžete tešiť, na budúcu jar prinesie IKEA do zariadenia kontrastné farby i kombinácie odtieňov i plno energie a prekvapivých prvkov v modernom štýle. Leto sa bude prezentovať zemitými farbamiprírodnými materiálmi.

Ktorákoľvek farebná škála vás oslovila, pamätajte na to, že všetko nemusí byť dokonalé. Dajte priestor rozmanitosti, ktorá prináša prirodzené riešenia, a zariaďte si svoj domov podľa svojich potrieb, preferencií a fantázie.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: IKEA

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu