22.10.2017 17:48

Jesenné inšpirácie z IKEA

Harmónia – Ideálny priestor

 

So začiatkom jesene prichádza často aj nostalgia a spomienky na teplé letné dni, no pritom sa už nevieme dočkať vianočných sviatkov. Novinky z IKEA prinášajú už teraz viac útulnosti a hrejivosti do našich domácností. Sú typickým vyjadrením škandinávskeho štýlu, oslavou krásy minimalistického dizajnu a prírodných materiálov a umožnia stráviť príjemné chvíle s rodinou aj nečakanými hosťami.

Základom je útulná atmosféra

Pre tohtoročné jesenné novinky sú typické ručne spracované materiály, svetlé drevo a čierno-biele tóny so štipkou modrej. Súčasťou sú tiež charakteristické severské prvky. Svetlé brezové drevo vyniká aj v novej sérii do kúpeľne – police, držiaky či stoličky pomôžu usporiadať veci a získať viac miesta.

Môžete si vybrať z väčších kusov nábytku, ako sú rozkladacie pohovky, stoličky či najnovšia stohovateľná posteľ z borovice, ktorá nájde uplatnenie v mnohých domácnostiach a pri rôznych príležitostiach. Medzi novinky patria aj látky s výraznými grafickými vzormi alebo svieže, farebné uteráky.

Úlohu zohrávajú aj doplnky

Pri zariaďovaní a dekoráciách zohrávajú významnú úlohu aj menšie doplnky, ako sú napríklad nové vonné sviečky, papierové doplnky a mnoho ďalších maličkostí. A to všetko vo farbách tejto jesene! Osvetlenie je ideálnou dekoráciou, bez ohľadu na to, či oslavujete Vianoce, narodeniny alebo iný sviatok.

Škandinávsky dizajn

Skvelým príkladom nestarnúcej krásy škandinávskeho dizajnu je nová kolekcia YPPERLIG. Táto kolekcia je výsledkom našej spolupráce s dánskym dizajnérskym štúdiom HAY a obsahuje pohovky, jedálenské a konferenčné stoly, stoličky, stolové lampy, lavice a vankúše, dokonca aj upravenú verziu ikonickej modrej tašky IKEA. Novinky z kolekcie YPPERLIG vám pomôžu pri akejkoľvek plánovanej i neplánovanej oslave. 

Keď prichádzajú chladné dni

S prvými mrazivými dňami zvyčajne začneme pomýšľať aj na sviatočnú výzdobu svojich domácností. Tohtoročné zimné novinky sú zmesou tradičného a moderného škandinávskeho štýlu. Nová vianočná kolekcia bola inšpirovaná drsnou krásou Islandu a môže sa stať súčasťou zariadenia v ktoromkoľvek období po celý rok.

Celý nový sortiment je jednoduchý, v svetlých, neutrálnych tónoch s prímesou pastelových alebo žiarivých farieb a kontrastnej čiernej v podobe grafických detailov. Nájdete v ňom najmä prírodné materiály – masívne drevo, kov, prírodné vlákna, bavlnu, ľan a vlnu, zväčša so surovou štruktúrou. Zmes tradičného a moderného štýlu pôsobí vďaka farbám a materiálom harmonicky.

Jedlo ľudí zbližuje

Nový jedálenský servis v škandinávskom štýle zmení aj obyčajnú večeru na sviatočnú hostinu. Vďaka jemnému dizajnu ho možno použiť na ľubovoľné príležitosti – od večere pre priateľov až po rodinnú vianočnú oslavu, a pripravené pochúťky na ňom ešte viac vyniknú. Stačí už len pridať na ozdobu niekoľko vetvičiek.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu