Ideálny priestor

Súlad, vyváženosť môže byť cieľovým stavom duše. Ale aj prostriedkom, ktorý ju pomáha nadobudnúť. Ako napríklad interiér, ktorý sa približuje k nášmu ideálu krásy a rovnováhy. Veď cítiť sa doma dobre je úžasná vec. Dokonalý domov ulahodí všetkým našim zmyslom – zraku, čuchu, sluchu i hmatu. Chutí jednoducho komplexne. Preto si povieme niečo aj o zásadách správneho výberu maľovky či tapiet, materiálu pre nábytok, vhodného osvetlenia i farbách interiéru, ktoré tiež rozhodujú o pocitoch a psychike.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

25.01.2018 09:18

Poznáte potpourri?

Harmónia - Ideálny domov   Pot pourri je pomenovanie malej nádoby naplnenej prírodnými prvkami, stromovou kôrou, bylinami a usušeným ovocím, všetko...

Celý článok

—————

05.01.2018 16:57

Prvý dojem vyhráva

Harmónia – Ideálny priestor   Prvý dojem je dôležitý. A neplatí to len pre stretnutia ľudí, ale aj pre optický vnem prostredia, do ktorého vchádzame....

Celý článok

—————


Z kokosovej škrupinky svietnik

Škrupinu z kosového orecha netreba vyhadzovať. Krajšie kúsky môžeme použiť na výrobu alternatívnych podstavcov na sviečky alebo priamo kahančekov. Do dekoratívnych škrupiniek stačí naliať rozpustený vosk a doprostred umiestniť motúz ako knôt.


Sviečkový manuál


Tipy dizajnéra


Sklo v interiéri


V odraze zrkadla


Miesto pre posteľ

Podľa zásad starého čínskeho učenia feng shui by sme posteľ mali umiestniť čelom k stene miestnosti, určite nie k oknu alebo k falošnej stene, ktorou môže byť zadná časť šatníka alebo knižnice. Tiež by mala byť prístupná z oboch strán. Navyše naše nohy pri spánku nemajú nikdy smerovať k dverám. A chybou je aj zrkadlo, ktoré centrum oddychu odráža.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Zariaďujeme predsieň


Poznáte potpourri?


Ružový dych              pre vašu obývačku

Ružová aróma spríjemní atmosféru interiéru. Vôňu čerstvo odrezaných kvetov si môžeme aj po zvädnutí kytice ešte istý čas udržať. Vyberme tie najzachovalejšie a otrhajme lupienky. Tie potom vložme do sklenenej misky s vodou, do ktorej môžeme nakvapkať pre zvýraznenie vône pár kvapiek ružového oleja. Získame tak dekoráciu, ktorá lahodí našmu zraku i čuchovým senzorom.