Ideálny priestor

Súlad, vyváženosť môže byť cieľovým stavom duše. Ale aj prostriedkom, ktorý ju pomáha nadobudnúť. Ako napríklad interiér, ktorý sa približuje k nášmu ideálu krásy a rovnováhy. Veď cítiť sa doma dobre je úžasná vec. Dokonalý domov ulahodí všetkým našim zmyslom – zraku, čuchu, sluchu i hmatu. Chutí jednoducho komplexne. Preto si povieme niečo aj o zásadách správneho výberu maľovky či tapiet, materiálu pre nábytok, vhodného osvetlenia i farbách interiéru, ktoré tiež rozhodujú o pocitoch a psychike.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

23.12.2018 09:48

Vianočné svetielka rodinnej pohody

Harmónia – Ideálny priestor   K sviatočným dňom, ktoré sú astronomicky najkratšie v roku, patrí aj svetlo, ktorými rozjasňujeme naše príbytky....

Celý článok

—————

19.10.2018 11:47

Aby sa senior cítil doma bezpečne

Harmónia – Ideálny priestor   Mobilita sa vekom zhoršuje, každý človek skôr či neskôr stráca postupne schopnosť rýchlej reakcie i svižných pohybov....

Celý článok

—————


Sviatočné a zimné svetielka

Vianoce v nás evokujú harmonické, rodinne ladené sviatky. Preto ich zvykneme sláviť množstvom svetielok, uplatnia sa aj originálne svetelné nápady v interiéri. Plamienky sviečok nám síce žiaria aj ako nádej, no aj pre všetkej nostalgii a pocitoch šťastia by sme nemali zabúdať na bezpečnosť pri manipulácii.


Sviečkový manuál


Ideálna spálňa


Tipy dizajnéra


Sklo v interiéri


V odraze zrkadla


Miesto pre posteľ

Podľa zásad starého čínskeho učenia feng shui by sme posteľ mali umiestniť čelom k stene miestnosti, určite nie k oknu alebo k falošnej stene, ktorou môže byť zadná časť šatníka alebo knižnice. Tiež by mala byť prístupná z oboch strán. Navyše naše nohy pri spánku nemajú nikdy smerovať k dverám. A chybou je aj zrkadlo, ktoré centrum oddychu odráža.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Rodinné striebro


Vône domova


Zariaďujeme predsieň


Ružový dych              pre vašu obývačku

Ružová aróma spríjemní atmosféru interiéru. Vôňu čerstvo odrezaných kvetov si môžeme aj po zvädnutí kytice ešte istý čas udržať. Vyberme tie najzachovalejšie a otrhajme lupienky. Tie potom vložme do sklenenej misky s vodou, do ktorej môžeme nakvapkať pre zvýraznenie vône pár kvapiek ružového oleja. Získame tak dekoráciu, ktorá lahodí našmu zraku i čuchovým senzorom.