Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

12.08.2018 16:19

Ako sa starať o slnečné okuliare?

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Aj keď sú okuliare v prvom rade ochranou pre naše oči, je to aj...

Celý článok

—————

08.07.2018 12:33

Posvietené na letnú výbavu

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Ak sa chystáme na dovolenku k moru či na pobyt do prírody, nemusíme...

Celý článok

—————


Slamený klobúk na prútenom kresle

K letnej atmosfére patria viaceré typické prvky, ktoré atmosféru tohto ročného obdobia ešte umocňujú. Napríklad slamené klobúky a možnosť posedieť si v prútenom nábytku na záhrade. Vieme sa o ne skutočne postarať? A najvyšší čas je všímať si pred dovolenkou i podložku na opaľovanie alebo potápačskú výbavu. Netreba hneď kupovať nové.


Čistá domácnosť

Správne finty

Správne finty

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv z nej vyberieme celé svoje ženské kráľovstvo. Rozbitý pohár či iný sklenený predmet neskúšajte zbierať rukou, porezaný prst nie je žiadna výhra. Radšej väčšie kúsky skla pozmetajte metličkou na lopatku a pri zbere tých menších si...

Viac

—————


Operatívne riešenia


Urobte si poriadok


Ako čistiť nerez


Staráme sa o kabelku


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ako umývať sklo


Kam s bižutériou


Na špinu limonádou


Aj predo dvermi


Chlpy na sedačke