Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

05.02.2019 15:31

Cukor v domácnosti

Domácnosť – Upratovanie a domácnosť   Cukor je síce zdrojom energie, ale aj dôvodom ukladania tuku na našom...

Celý článok

—————

27.11.2018 22:31

Vianoce bez stresu

Domácnosť - Upratovanie a údržba   Dobrý plán je prvý krok úspechu. Podobne by sme si mali naplánovať harmonogram...

Celý článok

—————


Auto pred zimou

V posledný dňoch sa poriadne ochladilo. A severné oblasti sa dokonca ocitli pod prvou vrstvou snehu. Najvyšší čas venovať čas príprave auta na zimu, užitočné rady pre motoristov preto určite pomôžu.  O vozidlo sa treba postarať, aby naozaj slúžilo a v nepravej chvíli nezlyhalo. Najmä v zime hrozia nepríjemné situácie.


Čistá domácnosť

Správne finty

Správne finty

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv z nej vyberieme celé svoje ženské kráľovstvo. Rozbitý pohár či iný sklenený predmet neskúšajte zbierať rukou, porezaný prst nie je žiadna výhra. Radšej väčšie kúsky ...

Viac

—————


Operatívne riešenia


Čistíme porcelán


Ako čistiť nerez


Staráme sa o kabelku


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čisté pomôcky


Ako umývať sklo


Kam s bižutériou


Na špinu limonádou


Aj predo dvermi