Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

14.04.2019 13:57

Pre dokonalý lesk zrkadla

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Ligotavé zrkadlo bez šmúh – sen každého perfekcionistu. Vlastne všetkých,...

Celý článok

—————

04.04.2019 20:47

Drevenému nábytku chémia nesvedčí

Domácnosť – Upratovanie a údržba   V snahe ochrániť to najcennejšie vrátane zariadenia bytu či domu, do...

Celý článok

—————


Jarný vietor v našich skriniach

Optimisticky naladení vďaka príchodu jari robíme ochotnejšie poriadky so svojím okolím. S rovnakým nadšením prevetráme svoje skladovacie priestory a púšťame aj do preverovania útrob skríň, aby sme zvládli skutočne perfektný poriadok a zbavili sa aj všetkých zbytočností. A nepodstatné nie sú ani ramienka, na ktorých je zavesené sako či blúzka.


Čistá domácnosť

Správne finty

Správne finty

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv z nej vyberieme celé svoje ženské kráľovstvo. Rozbitý pohár či iný sklenený predmet neskúšajte zbierať rukou, porezaný prst nie je žiadna výhra. Radšej väčšie kúsky skla pozmetajte metličkou na lopatku a pri zbere tých menších si pomôžte ...

Viac

—————


Operatívne riešenia


Čistíme porcelán


Ako čistiť nerez


Staráme sa o kabelku


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čisté pomôcky


Ako umývať sklo


Kam s bižutériou


Na špinu limonádou


Aj predo dvermi