Ako ušetriť

Obyčajná žiarovka či radšej žiarivka, to je otázka. Podobné záhady radi lúskajú všetci domáci majstri a zlepšovatelia, aby zašanovali a ušetrili. Cent k centíku. Aj to je cesta, ako nasporiť na dovolenku pri mori alebo predĺžený výlet v kúpeľoch. Keď navyše budeme správne hospodáriť s vodou, účelne žeraviť radiátory, recyklovať odpad a kupovať moderné spotrebiče menej náročné na energiu.

(foto: www.pixabay.com)


Články

09.04.2018 20:19

Ak šampón či aviváž nevyhovuje

Domácnosť - Ako ušetriť   Už sa asi každému stalo, že kúpil kozmetický prípravok a hneď po prvom použití...

Celý článok

—————

17.02.2018 10:26

Textílie šetria energie

Domácnosť – Ako ušetriť   Koberce, závesy, prikrývky a ostatné bytové textílie so správne zvolenou...

Celý článok

—————


Separujeme a triedime odpad

Jar inšpiruje k zmene a upratovaniu. Každý sa zbavuje starých vecí, uvoľňuje svoj priestor. Viete však odpad správne separovať? Vlastne po celý rok ho treba správne triediť. A zapamätať si aj, ako sa zbaviť nefunkčnej žiarivky alebo odstrániť nebezpečný odpad, ktorým môže byť ortuť. Teplomer či žiarivka sa predsa ľahko rozbije.


Dobrá rada nad zlato

Správna gazdiná pre pierko ...

Správna gazdiná pre pierko ...

Domácnosť - Ako ušetriť   ... aj plot preskočí. Tak sa kedysi komentovala s dávkou ocenenia šetrnosť žien, ktorým srdce bilo pre dobre vedenú domácnosť. Možno podobné husárske kúsky už nikto skúšať nebude ani kvôli väčším hodnotám, ale pre trochu premýšľania a vynaloženia energie ešte nikomu koruna z hlavy nespadla. Keď sa to oplatí. Napokon, robíme to...

Viac

—————


Staré časopisy nevyhadzujte


Zo starých cédéčiekKontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Do poslednej kvapky


Balóniky vyriešia


Nápady z obalu