DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitalphoto)


Náš tipAby nás výdavky za kúrenie nepálili

Keď poriadne prituhuje, záleží veľmi na tom, ako si zabezpečíme teplo v našom interiéri. Aby nás veľa nestálo, ale naopak, aby sme dokázali aj ušetriť. Rozhoduje štýl života, charakter zariadenia i samotný zdroj tepla. Môže ním byť pokojne aj lacné a ekologické drevo, ktoré sa stáva opäť aktuálne.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú zvrátiť. Nie návratom v čase do minulosti ako v niektorých obľúbených seriáloch, kde všetko pokazené či škodu môžu hlavní hrdinovia znovu napraviť, ale fintou a šikovnými rukami. A zvládneme aj iné problémiky,...

Viac

—————


Šetrné chladenie


Čistíme bez chémie


Pohovka v pohode


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čistíme porcelán


Zimné tipy


Pre čistotu záclon


Prach na knižnici