DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitalphoto)


Náš tip


Cestujeme na dovolenku

Začína obdobie rodinných dovoleniek.Ako zvládnuť  Cesta autom s deťmi na dovolenku k moru býva poriadnou skúškou pre celú rodinu. Najmä s malými deťmi a so psíkom. A problémom býva i s cestovnou nevoľnosťou. Nezabúdajme tiež, že v horúčavemôže byť naše inak bezpečné auto napokon veľmi nebezpečným priestorom. Ako sa správne pripraviť, aby sme trasu v pohode zvládli?


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú zvrátiť. Nie návratom v čase do minulosti ako v niektorých obľúbených seriáloch, kde všetko pokazené či škodu môžu hlavní hrdinovia znovu napraviť, ale fintou a šikovnými rukami. A zvládneme aj iné problémiky, v domácnosti sa ich nazbiera dosť.   Na ráme okuliarov sa malé skrutky často uvoľňujú. Zabránime tomu, keď ich preventívne potrieme mikrokvapkou...

Viac

—————


Kompostovanie


Chystáte sa maľovať?


Pohovka v pohode


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Záhradný nábytok


Fľakaté steny


Ramienka pre šaty


Prach na knižnici