DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitlaphoto)


Náš tipDáždnik na jarný dáždik

Jar nebude meteorologicky stále tak príjemná. Prídu aj daždivejšie dni. Vtedy sa hodí šikovný dáždnik v dobrej kondícii, preto by sme ho správne čistiť. Ale ani tie staršie, ktoré už svoje odslúžili, netreba vyhadzovať. Zo starého dáždnika sa dá urobiť viac užitočných pomôcok v domácnosti. Ochráni stenu pri rosení izbových rastlín či jedlo pred muchami podávané v prírode.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú zvrátiť. Nie návratom v čase do minulosti ako v...

Viac

—————


Čisté pomôcky


Nezabúdať na obrazy


Vreckové pre deti


Novinová story


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ako triediť odpad


Pre lesk zrkadla

 


Fľaky od potu?


Miesto pre cennosti